W sobotę zakończył się kolarski wyścig Tour of Szeklerland. Rumuńską etapówkę wygrał Martin Messner, który ostatniego dnia znalazł się w kluczowym odjeździe. Finałowy odcinek wygrał reprezentant gospodarzy – Cristian Raileanu.

O Tour of Szeklerland pisaliśmy w tym roku na temat przebiegu prologu i pierwszego etapu. Po 2 dniach zmagań wiceliderem klasyfikacji generalnej był Szymon Tracz z Santic-Wibatech, który próbował nie tylko bronić tej wysokiej pozycji, ale i atakować po jeszcze więcej. Wyzwanie nie było jednak proste, bowiem trasa 2. etapu ze startu wspólnego była naprawdę wymagająca.

Na finałowej ściance pokrytej porośniętym nieco brukiem obejrzeliśmy morderczy finisz na wyniszczenie, który bez wstawania z siodełka na swoją korzyść przechylił Martin Messner (WSA KTM Graz p/b Leomo). Jako 6. metę przeciął Szymon Tracz (Santic-Wibatech), który w klasyfikacji generalnej spadł z 2. na 3. miejsce. Liderem pozostawał Marco Andreaus (Marco Andreaus).

Choć profil nie wskazywał na szalony pojedynek to ostatni etap z metą w Miercurea Ciuc okazał się być jeszcze bardziej kluczowy dla losów wyścigu. Wszystko za sprawą tego, że na metę dojechała 5-osobowa ucieczka, z której etap wygrał Cristian Raileanu (Reprezentacja Rumunii). Jako 3. metę przeciął Martin Messner (WSA KTM Graz p/b Leomo) i to Austriak wygrał klasyfikację generalną. 11. na kresce zameldował się Bartłomiej Proć (Santic-Wibatech), w peletonie był także jego klubowy kolega Szymon Tracz, który finalnie zajął 8. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej.