Indywidualną jazdą na czas ze startem i metą w Golubiu-Dobrzyniu zakończyła się tegoroczna edycja Princess Anna Vasa Tour. Etap i klasyfikację generalną wygrała Valeriya Kononenko (Ukraina), a trzeci czas uzyskała Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Deweloper Wrocław) – druga w „generalce”.

Pofałdowana indywidualna jazda na czas na dystansie 13,5-kilometra zwieńczyła zmagania w czwartej edycji Princess Anna Vasa Tour. Start i meta rywalizacji zostały ulokowane w okolicach Zamku Golubskiego.

Na starcie stanęły zawodniczki 24 ekip, w tym czterech polskich – TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, MAT ATOM Deweloper Wrocław, Kujawy Pomorze Team oraz reprezentacja Polski.

Przed rozpoczęciem etapu w klasyfikacji generalnej najwyżej plasowała się Linda Zanetti (UAE Development Team), mająca zaledwie sekundę przewagi nad Dominiką Włodarczyk z MAT ATOM Deweloper Wrocław, najlepszą z Polek. W pierwszej części zmagań na prowadzeniu dochodziło do licznych przetasowań.

Przez długi czas liderką była Słowaczka Nora Jencusova. Złota medalistka mistrzostw kraju naszych południowych sąsiadów uzyskała wynik 18:43, który przez długi czas pozostawał poza zasięgiem innych zawodniczek. Wyprzedzić zdołała ją dopiero mistrzyni Ukrainy, Valeriya Kononenko, która pokonała trasę w czasie 18:10.

Między obie zawodniczki, w końcówce wskoczyły jeszcze Olga Zabelinskaya (Tashkent City Women Professional Cycling Team; 18:36) i Dominika Włodarczyk z MAT ATOM Deweloper Wrocław (18:39), które w takiej kolejności uplasowały się za Ukrainką. Dziewiątą pozycję zajęła Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness Toruń.

Ostatecznie w „generalce” Lotto zwyciężyła dzisiejsza triumfatorka – Valeriya Kononenko.

Na drugiej pozycji, ze stratą 16 sekund, uplasowała się Dominika Włodarczyk, a podium uzupełniła Uzbeczka. Kolarka MAT ATOM Deweloper Wrocław wygrała za to wszystkie pozostałe klasyfikacje – górską Zamek Golubski, punktową Interset, młodzieżową Nestle Fitness, wszechstronną LZS oraz, wraz ze swoimi koleżankami z ekipy, drużynową.