Zakończył się węgierski wyścig Gemenc GP (2.2), w którym z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Budziński. Kolarz Mazowsze Serce Polski na ostatnim etapie zajął trzecie miejsce, a w „generalce” uplasował się na 4. pozycji. Ręce w geście triumfu wzniósł dziś Lukas Kubis (Dukla Banska Bystrica), a prowadzenie obronił Filip Reha (Elkov-Kasper), który zwyciężył w całym wyścigu.

Zawodnicy rywalizowali dziś głównie na czterech okrążeniach, rozpoczynających się dwukilometrowym podjazdem o średnim nachyleniu przekraczającym 5%. Pozostała część rund i całego etapu była płaska, ale mimo tego zmagania nie zakończyły się finiszem z peletonu.

W wyścigu wzięły udział dwie polskie ekipy kontynentalne – Voster ATS Team (Mateusz Grabis, Jakub Murias, Damian Papierski, Igor Sęk, Bartosz Rudyk, Krzysztof Parma) oraz Mazowsze Serce Polski (Michał Pomorski, Marcin Budziński, Tobiasz Pawlak, Jakub Kaczmarek). Dwóch Polaków – Wojciech Pszczolarski i Filip Prokopyszyn – znalazło się również w składzie czeskiego TUFO Pardus Prostejov.

Podobnie jak wczoraj, nie znaleźliśmy wielu informacji na temat przebiegu drugiego etapu Gemenc GP. O zwycięstwo powalczyła dziś czternastoosobowa grupa, z której najszybszy był Lukas Kubis (Dukla Banska Bystrica). Słowak wyprzedził na kresce dobrze znanego polskim kibicom Tomasa Jakoubka (ATT Investments) oraz Marcina Budzińskiego z ekipy Mazowsze Serce Polski.

W czołowej grupie znalazł się także inny kolarz mazowieckiej drużyny – Jakub Kaczmarek, który zajął szóstą pozycję. Polak w końcówce zmagał się z defektem – na 100 metrów do metry spadł mu łańcuch – co przekreśliło jego szanse na zwycięstwo.

Peleton na metę przyprowadził Bartosz Rudyk z Voster ATS Team, jednak dało to dziś tylko 16. miejsce.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Filip Reha (Elkov-Kasper), który w końcowym zestawieniu o zaledwie sekundę wyprzedził Dylana Hopkinsa (Ljubljana Gusto Santic) oraz dzisiejszego triumfatora – Lukasa Kubisa. Czwarte miejsce w „generalce”, ze stratą 5 sekund do Rehy, zajął Marcin Budziński, który zdobywał dziś bonifikaty na mecie i lotnej premii.