Marlen Reusser (Team SD Worx) wygrała jazdę indywidualną na czas i została nową liderką Tour de Suisse Women. Dziesiąte miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma.

Jazda indywidualna na czas z St. Gallen do Abtwil była drugim etapem kobiecego wyścigu w Szwajcarii. Zawodniczki miały do przejechania ponad 25 kilometrów po dość pofałdowanej trasie, z jednym dość ciężkim podjazdem.

Dość długo na prowadzeniu po swoim przejeździe utrzymywała się Sara Martín (Movistar Team) – 40’48”. Jednak o wiele lepszy czas wykręciła Anna Kiesenhofer (Israel Premier Tech Roland) – 38’12”.

Na wirtualne drugie miejsce „wskoczyła” Lucinda Brand (Trek – Segafredo), która straciła do Austriaczki niewiele ponad minutę. Jeszcze lepiej od niej pojechała Claire Steels (Israel Premier Tech Roland) – 38’39”.

Nową liderką została Brodie Chapman (Trek – Segafredo) – 37’55”. Pierwsza z Polek, czyli Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind) dotarła do mety po 39 minutach i 56 sekundach. Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) wykręciła czas 38’47” i w tym momencie zajmowała siódme miejsce.

Jeszcze lepiej pojechała Elisa Longo Borghini (Trek – Segafredo), która wyprzedziła Chapman o prawie minutę. Mistrzyni Polski w jeździe na czas Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing) na trasie została wyprzedzona przez Włoszkę, a na mecie była gorsza od niej o 2 minuty i 35 sekund.

Demi Vollering (Team SD Worx) świetnie pojechała ostatni odcinek dzisiejszej „czasówki” i na mecie wykręciła najlepszy czas – 36’50”. Faworytka etapu, czyli Marlen Reusser (Team SD Worx) była jeszcze szybsza i ostatecznie okazała się najlepsza – 36’42”.

Reusser została także nową liderką wyścigu. Najlepszą z Polek była Katarzyna Niewiadoma, która zajęła dziesiąte miejsce i straciła do Szwajcarki 2 minuty i 5 sekund.

Wyniki drugiego etapu Tour de Suisse Women 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułDuże kradzieże sprzętu na Tour of Slovenia i Baloise Belgium Tour 2023
Następny artykułG.P.Vila-Real 2023: Kacper Krawiec wygrywa etap i klasyfikację generalną