Blanka Vas (Team SD Worx) wygrała pierwszy etap i została liderką Tour de Suisse Women. Szósta była Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing).

Pierwszy etap kobiecego Wyścigu Dookoła Szwajcarii liczył tylko 56 kilometrów i był rozgrywany wokół Weinfelden. Na każdej z trzech rund była jedna lotna premia i jeden oznakowany podjazd.

Na liście startowej mieliśmy trzy Polki, a do rywalizacji przystąpiły: Katarzyna Niewiadoma i Agnieszka Skalniak-Sójka (obie Canyon//SRAM Racing) oraz Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind).

Na pierwszym podjeździe Burgstrasse (2.6km; 4.9%) na atak zdecydowała się Elise Chabbey (Canyon//SRAM Racing). Doświadczona Szwajcarka dość szybko wypracowała sobie minutę przewagi.

Próbowała do niej dołączyć Jessica Allen (Team Jayco AlUla), ale szybko została doścignięta. Chabbey kolekcjonowała punkty na górskich premiach oraz sekundy na lotnych finiszach.

Jednak peleton nie zamierzał odpuszczać i w miarę pokonywania kilometrów zbliżał się do samotnej zawodniczki. Piękna przygoda Szwajcarki zakończyła się na 3000 metrów przed metą.

1500 metrów przed metą peleton porwał się na małe grupki. O zwycięstwie zadecydował dość chaotyczny sprint. Najszybsza okazała się Blanka Vas (Team SD Worx), dla której to pierwsze zwycięstwo na tym poziomie. Druga była Arlenis Sierra (Movistar Team), a trzecia Eleonora Camilla Gasparrini (UAE Team ADQ).

W TOP 10 zameldowały się wszystkie trzy Polki. Szósta była Agnieszka Skalniak-Sójka, dziewiąta Katarzyna Niewiadoma, a dziesiąta Marta Jaskulska.

Wyniki pierwszego etapu Tour de Suisse Women 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułRemco Evenepoel: „To był najlepszy sposób na uhonorowanie Gino”
Następny artykułMathieu van der Poel: „Mogę śmiało jechać na Tour de France”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments