Søren Wærenskjold (Uno-X Pro Cycling Team) wygrał jazdę indywidualną na czas wyścigu Baloise Belgium Tour. Nowym liderem został Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck).

W trzecim dniu dniu belgijskiego wyścigu na kolarzy czekał etap jazdy indywidualnej na czas w Beveren. Kolarze mieli do przejechania 15 kilometrów po płaskiej trasie.

Długo na prowadzeniu utrzymywał się Alex Edmondson (Team DSM) – 17’22”. Tylko sześć sekund stracił do niego Jannik Steimle (Soudal – Quick Step).

Lepszy czas od Australijczyka wykręcił dopiero Søren Wærenskjold (Uno-X Pro Cycling Team) – 17’09”. Całkiem dobrze pojechał Jasper Stuyven (Trek – Segafredo), który był gorszy od prowadzącego o 18 sekund i plasował się na trzecim miejscu.

Dość nieoczekiwanie Yves Lampaert (Soudal – Quick Step) nie pobił najlepszego czasu i był na wirtualnym drugim miejscu. Casper Pedersen (Soudal – Quick Step) – 17’35” pojechał dobrze, ale nie pozwoliło mu to objąć prowadzenia.

Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) na mecie zameldował się po 17 minutach i 25 sekundach. Tym samym zwycięzcą etapu został Søren Wærenskjold, ale to MvdP został nowym liderem wyścigu.

Liderujący Fabio Jakobsen (Soudal – Quick Step) zgodnie z oczekiwaniami nie „zaginał się” i wykręcił czas 18’49”.