jai hindley podium giro d'italia 2022
giroditalia.it

Poznajemy kolejne składy na 75. edycję wyścigu Critérium du Dauphiné. Znamy już zestawienie BORA – hansgrohe, w którym znaleźli się m.in. Emanuel Buchmann, Jai Hindley i Sam Bennett.

Liderami na klasyfikację generalną będą Buchmann oraz Hindley, którzy później celują w Tour de France. Dobrze dla nich byłoby gdyby szczyt formy przyszedł na Wielką Pętlę, bo dotychczasowe starty w tym sezonie dla Niemca i Australijczyka nie były udane. Zwycięzca ubiegłorocznego Giro d’Italia zajął ósme miejsce w Volta Ciclista a Catalunya, ale w Tirreno – Adriatico, Volta ao Algarve oraz w klasykach uplasował się poza czołową dziesiątką. W Critérium du Dauphiné kolarz z Australii zadebiutuje.

Emanuel Buchmann w Delfinacie zajął trzecie miejsce w 2019 roku. Był to dla niego dobry prognostyk przed Tour de France, które zakończył na świetnym czwartym miejscu. Teraz niemiecki kolarz liczył na równie dobre wyniki we francuskich zawodach. W tym sezonie jego najlepszym startem jest dziewiąte miejsce w UAE Tour.

Jedno zwycięstwo przez pół sezonu nie jest zdecydowanie szczytem marzeń dla takiego sprintera, jak Sam Bennett. Irlandczyk otworzył rok wygraną w San Juan, ale później nie miał okazji cieszyć się z triumfu. W Dauphine będzie chciał nawiązać do edycji z 2019 roku, kiedy zwyciężył w Riom na trzecim etapie. BORA – Hansgrohe może liczyć również w końcówkach na Danny’ego van Poppela, który w swoim ostatnim starcie wygrał Rund um Koln. Skład uzupełniają: Ryan Mullen, Patrick Gamper i Nils Politt.

Poprzedni artykułTour de France 2023: Poznaliśmy oficjalne profile wszystkich etapów
Następny artykułHeistse Pijl 2023: Olav Kooij wygrywa po pechu Tima Merliera