fot. Astana Qazaqstan Team

38-letni Mark Cavendish w poniedziałek oficjalnie potwierdził zakończenie kariery po sezonie 2023. Chwilę później udzielił wywiadu, w którym opowiedział, że jego celem na najbliższe dni jest ukończenie Giro d’Italia i walka o etapowy triumf na ulicach Rzymu.

Wiele osób zastanawia się ilu sprinterów przetrwa ostatni, bardzo ciężki tydzień La Corsa Rosa. Najszybsi w stawce mogą w nim szukać swoich szans „jedynie” dwukrotnie – na etapach nr 17 i 21. Jednym z kolarzy celujących w dotrwanie aż do finałowego odcinka jest Mark Cavendish, który chciałby się pożegnać z włoskim wyścigiem wygraną w Rzymie.

Minęły już dwa wyczerpujące tygodnie. Ja, podobnie jak wielu innych kolarzy, chorowałem i noszę ślady wypadków. Niemniej mój wspaniały zespół pomógł mi przez to przejść. Jestem przekonany, że mogę wygrać jutrzejszy bądź finałowy etap

— powiedział dziennikarzom Mark Cavendish u progu ostatniego tygodnia zmagań.

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2023: João Almeida pierwszy na Monte Bondone, Geraint Thomas liderem
Następny artykułGiro d’Italia 2023: Wypowiedzi bohaterów 16. etapu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments