fot. UKS Avatar

V seria Pucharu Polski miała miejsce w Dobromierzu. W województwie dolnośląskim rywalizowano w klasycznym układzie, czyli w sobotę odbyły się czasówki, a w niedzielę wyścigi ze startu wspólnego.

Pierwszego dzień zmagań w Dobromierzu obejrzeliśmy indywidualną walkę z czasem kategorii wiekowych od juniora młodszego do juniora oraz od juniorki młodszej aż do elity kobiet. Rywalizowali też młodzicy i młodziczki, ale te ścigały się nietypowo, bo w parach, a wyniki tych ostatnich można znaleźć pod tym linkiem.

Elita kobiet do pokonania miała 18,4km, a najszybciej trasę pokonała Marianna Hall (GKS Cartusia Kartuzy). Druga była najlepsza z orliczek Kamila Mróz (również Cartusia), a trzecia sklasyfikowana została Dorota Przęzak (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Z tym samym dystansem zmierzyli się także juniorzy – tu wygrał Maciej Banaszak (Klub Kolarski Tarnovia), drugi był Dominik Krzyśków (JEGG-DJR Academy), a podium uzupełnił Wiktor Staniewski (TFP Jedynka Kórnik). PEŁNE WYNIKI

W rywalizacji juniorek w pierwszej trójce znalazły się Otylia Zagórska (Klub Kolarski Tarnovia), Marta Marek (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa) i Barbara Cywińska (Medisept Mayday Team). PEŁNE WYNIKI. W najmłodszej kategorii walczącej indywidualnie w Dobromierzu, czyli wśród juniorów młodszych, po wygraną sięgnął Jan Jackowiak (UKS Copernicus CCC Toruń, PEŁNE WYNIKI), a wśród jego rówieśniczek najlepsza była Milena Tarasiewicz (UKS Wygoda Białystok, PEŁNE WYNIKI).

Niedziela w Dobromierzu
Długo czekaliśmy na wyniki wyścigów ze startu wspólnego, a ostatecznie na moment publikacji tekstu brakuje rezultatów rywalizacji juniorek, niemniej znamy rezultaty pozostałych kategorii. W połączonej elicie kobiet i orliczkach wystartowało jedynie 8 pań, a wygrała Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), a na podium wraz z nią stanęły Dorota Przęzak (również TKK) oraz najlepsza do lat 23 Kamila Mróz (GKS Cartusia Kartuzy). PEŁNE WYNIKI

W 51-osobowej stawce juniorów na metę wpadła 7-osobowa ucieczka, z której finisz wygrał Franciszek Kocur (UKS Avatar). Podium uzupełnili Maciej Banaszak (Klub Kolarski Tarnovia) i Jakub Dudek (KS Deichmann SKSM MAT Sobótka). PEŁNE WYNIKI

Wśród juniorów młodszych, których na starcie stanęło 113, wygrał Dawid Szulik (UKS Avatar), a najlepsza wśród jego rówieśniczek była Milena Tarasiewicz (UKS Wygoda Białystok) – PEŁNE WYNIKI. W niedzielę rywalizowali także młodzicy i młodziczki – tu po zwycięstwa sięgali Adam Drozdowski (MKS Polkowice) i Natalia Jaros (LKS POM Strzelce Krajeńskie) – PEŁNE WYNIKI.

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2023: Klasyfikacja generalna przed 3. tygodniem
Następny artykułSubiektywnym okiem #14: Za mgłą rozczarowania
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments