Foto: CERATIZIT - WNT Pro Cycling

Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling) utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej Bretagne Ladies Tour, kończąc drugi etap na 2. pozycji. Wyprzedziła ją tylko Valentine Fortin z Cofidis Women Team. Pierwszą dziesiątkę zamknęła Katarzyna Wilkos z MAT ATOM Deweloper Wrocław.

Drugiego dnia zmagań w Bretagne Ladies Tour CERATIZIT (2.1), zawodniczki rywalizowały na niespełna 125-kilometrowym, lekko pofałdowanym odcinku. Trasa – szczególnie w pierwszej części – była lekko pofałdowana. Etap kończył się pięcioma, około 5-kilometrowymi rundami w Saint-Méen-le-Grand.

W wyścigu startuje ekipa MAT ATOM Deweloper Wrocław (Katarzyna Wilkos, Dominika Włodarczyk, Olga Wankiewicz, Nikol Płosaj, Wiktoria Pikulik, Tamara Szalińska), a także Maja Wróblewska (WCC Team), Daria Pikulik (Human Powered Health) i Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling), która do dzisiejszego etapu przystąpiła w koszulce liderki zmagań. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej po wczorajszym odcinku zajmowała natomiast Dominika Włodarczyk.

fot. procyclingstats.com

Podobnie jak wczoraj, do czasu rozpoczęcia transmisji z etapu, w internecie nie pojawiały się żadne informacje na temat wydarzeń z trasy. Obrazki z drugiego odcinka wyświetliły się na 35 kilometrów do mety zmagań, chwilę przed tym, jak zawodniczki wjechały na 5 kilkukilometrowych, lokalnych rund w Saint-Méen-le-Grand.

W deszczowej aurze, w wyścigu prowadził duży peleton, na czele którego zmieniały się zawodniczki między innymi takich drużyn, jak: CERATIZIT-WNT Pro Cycling, AG Insurance – Soudal Quick-Step, Cofidis Women Team, FDJ-SUEZ, Arkea Pro Cycling Team czy Human Powered Health.

Niektóre kolarki starały się wykorzystać niewielkie wzniesienie w okolicach mety do oderwania się od peletonu, jednak żadna akcja nie zakończyła się powodzeniem i na finałową rundę wjechała spora, choć nieco okrojona, grupa. W międzyczasie Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling) była najszybsza na lotnym finiszu, zdobywając 3 sekundy bonifikaty.

Peleton porwał się na ostatnim okrążeniu, kilka kilometrów przed metą, gdy na jednym z zakrętów doszło do kraksy, która znacznie podzieliła grupę. W czołówce zostało wtedy zaledwie kilka zawodniczek, w tym Marta Lach, liderka zmagań. W finiszu Polka uplasowała się na drugiej pozycji, przegrywając jedynie z Valentine Fortin (Cofidis Women Team), która sięgnęła po zwycięstwo po rozprowadzeniu przez trzecią na mecie Martinę Alzini.

Czołową dziesiątkę zamknęła Katarzyna Wilkos, a na 12. pozycji linię mety przecięła Dominika Włodarczyk (obie MAT ATOM Deweloper Wrocław).

Przed jutrzejszą czasówką, w klasyfikacji generalnej prowadzi Marta Lach. 37 sekund straty do Polki ma Alessia Vigilia (Top Girls Fassa Bortolo), a trzecie miejsce (+41 s) zajmuje Dominika Włodarczyk.

Wyniki drugiego etapu Bretagne Ladies Tour CERATIZIT 2023:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułTour de Hongrie 2023: Dylan Groenewegen wygrywa pierwszy etap
Następny artykułGiro d’Italia 2023: Kaden Groves wygrywa deszczowy i pełen kraks etap
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments