fot. Ceratizit-WNT Pro Cycling

Za nami pierwszy etap Bretagne Ladies Tour 2023. Po wygraną i koszulkę liderki sięgnęła Marta Lach, a polscy kibice mogli się cieszyć nie tylko występem naszej znakomitej kolarki CERATIZIT-WNT Pro Cycling, ale i dobrą postawą kolarek MAT Atom Deweloper Wrocław czy Darii Pikulik.

Dziś na zawodniczki czekała 124-kilometrowa runda wokół miasta Kerlouan. Ta była praktycznie całkowicie płaska, a z niej zawodniczki zjeżdżały na 5 lokalnych, dużo krótszych okrążeń. Największą trudnością dnia miała być pogoda – panie kręciły się niedaleko wybrzeża Atlantyku, a zapowiadano przed etapem dość silne wiatry.

Nie do końca wiadomo co się działo w pierwszej części rywalizacji – organizator nie zapewnił bowiem żadnej relacji tekstowej. W końcówce pojawił się jednak obraz z kamer, a nam ukazała się około 20-osobowa grupa na czele, w której kręciły m.in. Marta Lach i Lea Lin Teutenberg (CERATIZIT-WNT Pro Cycling), Wiktoria Pikulik i Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław), Daria Pikulik, Lily Williams, Eri Yonamine i Audrey Cordon-Ragot (Human Powered Health), Romy Kasper (AG Insurance – Soudal Quick-Step), Alessia Vigilia (Top Girls Fassa Bortolo), Coralie Demay (St Michel – Mavic – Auber93) czy Flora Perkins (Fenix-Deceuninck).

Z tyłu na wjeździe na lokalne rundy pracowały zawodniczki FDJ-SUEZ, a różnica między odjazdem a peletonem oscylowała w okolicach minuty. Gdy przewaga obecnych z przodu zawodniczek zaczęła spadać te podzieliły się, a do przodu ruszyły Marta Lach, Dominika Włodarczyk, Audrey Cordon-Ragot, Coralie Demay, Romy Kasper i Alessia Vigilia.

Odjazd dotarł na metę, a po wygraną sięgnęła Marta Lach! Polka wyprzedziła dzięki atakowi z daleka Alessię Vigilię i Coralie Demay, a tuż za podium etap ukończyła kolejna z biało-czerwonych – Dominika Włodarczyk.

Wyniki 1. etapu Bretagne Ladies Tour CERATIZIT 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2023: Sytuacja live z wyścigu
Następny artykułGiro d’Italia 2023: Aurélien Paret-Peintre najlepszym uciekinierem, Andreas Leknessund liderem
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam

Brawo❤️

Szymon
Szymon

Moim zdaniem Włodarczyk po sezonie, przejdzie do WWT. Super, wielkie gratulacje 👏

Paweł
Paweł

Brawo!