W Bielsku-Białej zakończyły się wczoraj tegoroczne zmagania w Kryterium Asów. Drugi, ostatni wyścig ponownie padł łupem Pawła Bernasa (JBG-2 Team), który triumfował również w klasyfikacji generalnej.

Tegoroczna odsłona Kryterium Asów składała się z dwóch wyścigów – w piątek zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w Katowicach, gdzie w elicie najlepszy okazał się Paweł Bernas (JBG-2 Team), o błysk szprychy pokonując Norberta Banaszka (HRE Mazowsze Serce Polski). Wczoraj zmagania przeniosły się do Bielska-Białej, gdzie ponownie triumfował kolarz JBG-2 Team.

Tym razem losy zwycięstwa nie rozstrzygnęły się na ostatnim finiszu – przez większość wyścigu Paweł Bernas utrzymywał się na czele i zgromadził na swoim koncie 74 punkty, przecinając linię mety prawie minutę przed drugim Adamem Stachowiakiem (HRE Mazowsze Serce Polski), który zdobył 37 oczek. Podium uzupełnił Adam Kuś z Philippe Wagner Cycling, gromadząc 15 punktów.

W klasyfikacji generalnej Kryterium Asów w elicie mężczyzn zwyciężył Paweł Bernas (200 pkt), a za nim uplasowali się odpowiednio Adam Kuś i Adam Stachowiak (po 120 pkt).

Jedynym orlikiem, który ukończył wczorajszą rywalizację (bez dubla), był Antoni Olszar z TC Chrobry Głogów, zostając tym samym najlepszym młodzieżowcem dwudniowych zawodów.

Wyniki elita/orlik (klasyfikacja generalna)