fot. La Vuelta Femenina by Carrefour.es

Marianne Vos (Jumbo – Visma) była najszybsza na trasie czwartego etapu La Vuelta Femenina i powiększyła swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. 

Czwarty odcinek kobiecej Vuelty liczył 133 kilometry i prowadził z Cuency do miejscowości Guadalajara. Na dość pofałdowanej trasie była jedna górska i jedna lotna premia.

W pierwszą ucieczkę zabrały się: Eukene Larrarte (Bizkaia Durango), Idoia Eraso (Laboral Kutxa Fundación Euskadi) i Nora Jenčušová (Bepink). Jednak ta trójka niezbyt długo kręciła przed peletonem.

W jedną z kraks zaplątała się liderka wyścigu Marianne Vos (Jumbo – Visma), ale szybko wróciła do głównej grupy. Ostatecznie ucieczkę dnia utworzyły: Maryna Varenyk (Eneicat – CMTeam), Patricia Ortega (Massi – Tactic), Anna Kiesenhofer (Israel PremierTech – Roland) oraz Ana Vitória Magalhaes (Bizkaia – Durango).

Za czwórką, a przed peletonem samotnie jechała Nora Jenčušová (Bepink). Jako pierwsza z ucieczki odpadła Varenyk. Na nieoznaczonym podjeździe z czołówki odjechała Ana Vitória Magalhaes, a z peletonu skontrowała Andrea Alzate (Eneicat – CMTeam – Seguros Deportivos).

41 kilometrów przed metą do Magalhaes dojechały Kiesenhofer i Alzate. Jednak wszystko zjechało się trzy kilometry dalej. Po chwili na atak zdecydowały się Georgia Williams (EF Education – Tibco – SVB) i Aranza Villalon (Eneicat – CM Team).

Na jedynej dziś lotnej premii w miejscowości Tendilla sześć sekund zdobyła Villalon, cztery Williams, a dwie najszybsza z peletonu Marianne Vos.

Do czołówki dojechały Agnieszka Skalniak – Sójka (Canyon//SRAM Racing), Silke Smulders (Liv Racing TeqFind) i Sigrid Ytterhus Haugset (Team Coop – Hitec Products). Taki układ nie odpowiadał peletonowi i ucieczka został doścignięta podczas podjazdu pod Alto de Horche (4km długości; średnie nachylenie 4.7%).

Peleton bardzo się naciągnął i wiele zawodniczek nie wytrzymało tempa. Premię górską wygrała Elise Chabbey (Canyon//SRAM Racing). W czołówce było około 30 zawodniczek. Co chwilę mieliśmy próby ataków.

6 kilometrów mocno pociągnęła Liane Lippert (Movistar Team), a po chwili dojechała do niej Demi Vollering (Team SD Worx). Dwójka na zjeździe zbudowała kilka sekund przewagi, ale dość nieoczekiwanie zawodniczki odpuściły.

Nie było spokoju, cały czas było rwane tempo i mieliśmy dość chaotyczną walkę o zwycięstwo. Najlepiej odnalazła się Marianne Vos (Jumbo – Visma), dla której to 248. zwycięstwo w karierze! Holenderka umocniła się na prowadzeniu w „generalce”.

Kolejne miejsca zajęły Emma Norsgaard (Movistar Team) i Marlen Reusser (Team SD Worx).

Wyniki czwartego etapu La Vuelta Femenina 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułRower MTB – idealny wybór dla miłośników wycieczek poza utartymi szlakami
Następny artykułWyścig Pokoju juniorów 2023: Jørgen Nordhagen i Andrew August uciekają rywalom
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments