fot. Radosław Makuch / HRE Mazowsze Serce Polski

Zakończył się czwarty etap Tour du Loir et Cher, w którym udział bierze ekipa HRE Mazowsze Serce Polski. Jej zawodnik, Eduard-Michael Grosu, finiszował dziś na szóstej pozycji. Triumfował Holender Jesper Rasch, ścigający się w barwach ABLOC CT.

Czwartego dnia rywalizacji we francuskim wyścigu Tour du Loir et Cher (2.2), zawodnicy ścigali się na niespełna 200-kilometrowym etapie ze startem i metą w Vernou-en-Sologne. Trasa w znacznej mierze była poprowadzona po płaskim terenie i kończyła się na 23-kilometrowej rundzie, pokonywanej trzykrotnie.

W zmaganiach bierze udział ekipa HRE Mazowsze Serce Polski, którą reprezentują: mistrz Polski Norbert Banaszek, Damian Sławek, Michał Pomorski, a także dwóch zagranicznych zawodników – Eduard-Michael Grosu i Viktor Filutas.

fot. procyclingstats.com

W koszulce lidera do dzisiejszego etapu przystąpił Holender Tim Marsman z ekipy Metec – SOLARWATT p/b Mantel.

Niestety informacji z trasy były bardzo szczątkowe i nie można wywnioskować z nich przebiegu odcinka. Dzięki kilku wpisom na Twitterze, mogliśmy dowiedzieć się, że tempo w peletonie było dziś bardzo wysokie, a zmagania obfitowały w ataki. Jednym z kolarzy, który na lokalnych rundach próbował oderwać się od głównej grupy, był Eirik Lunder z Team Coop – Repsol. Norweg, który w 2021 roku triumfował w klasyfikacji generalnej Dookoła Mazowsza, został jednak doścignięty, a o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu.

Najszybszy był w nim inny kolarz, mający dobre wspomnienia z polskich szos – Jesper Rasch (ABLOC CT). Holender w ubiegłym sezonie wygrał jeden z etapów Dookoła Mazowsza (w klasyfikacji generalnej tego wyścigu uplasował się na drugiej pozycji), a następnie sięgnął po zwycięstwo w Pucharze MON.

Dziś na kresce minimalnie pokonał on czwartkowego zwycięzcę – Jarne Van de Paara z Lotto Dstny Development Team. Podium uzupełnił William Tidball (Saint Piran).

Na szóstej pozycji etap ukończył kolarz HRE Mazowsze Serce Polski, Eduard-Michael Grosu.

Wyniki czwartego etapu Tour du Loir et Cher 2023:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułTour du Jura 2023: Kévin Vauquelin godzi faworytów pięknym atakiem
Następny artykułUAE Team Emirates było zainteresowane Mathieu van der Poelem
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
pompa
pompa

Dobra, ale co mnie może obchodzić Rumun? Po kiego grzyba w CT zatrudnia się obcokrajowców??? Bernas, Paluta bez kontraktu…

Jan
Jan

Ile punktów UCI zdobył zawodnik HRE … dla Polski? Tyle ile na kalkulatorze widnieje poniżej „2” …

Edmund
Edmund

Też mnie śmieszy i dziwi wspomaganie drużyn krajowych zagranicznymi zawodnikami. Równie głupie jest masowe zatrudnienie przez drużyny niższych lig piłkarskich tłumów bałkańskiego szrotu, czy afryki. Pytam: po co????????