Belg Jarne Van de Paar (Lotto Dstny Development Team) wygrał drugi etap wyścigu Tou du Loir et Cher (2.2). Podium uzupełnili Nicklas Pedersen (Team ColoQuick) i Gust Lootens (Soudal – Quick-Step Devo Team), a na piątej pozycji finiszował Norbert Banaszek z HRE Mazowsze Serce Polski, ścigający się w trykocie mistrza kraju.

Drugiego dnia kolarze rywalizujący we francuskim wyścigu Tour du Loir et Cher mieli do pokonania niewiele ponad 170 kilometrów z Sassy do Selommes. Trasa była pozbawiona większych trudności terenowych, przez co od samego startu tempo było bardzo wysokie.

W zmaganiach bierze udział ekipa HRE Mazowsze Serce Polski, którą reprezentują: mistrz Polski Norbert Banaszek, Adrian Banaszek, Damian Sławek, Michał Pomorski, a także dwóch zagranicznych zawodników – Eduard-Michael Grosu i Viktor Filutas.

Od początku rywalizacji wielu kolarzy decydowało się na ataki, licząc na utworzenie odjazdu dnia, jednak wszystkie akcje były szybko kasowane. Po kilkudziesięciu kilometrach zmagań, peletonowi urwała się spora, 12-osobowa grupa, którą utworzyli: Matej Zahalka (Elkov-Kasper), Roel van Sintmaartensdijk, Axel Huens (Circus – ReUz – Technord), Brendan Le Cam (Cre’Actuel-Marie Morin-U22), Noah Knecht (Vendée U), Sebastian Nielsen (Team ColoQuick), Meindert Weulink (ABLOC CT), Markus Pajur (Tartu2024 Cycling Team), Luke Mudgway, Tom Sexton (Bolton Equities Black Spoke), Thimo Willems (VolkerWessels Cycling Team) i Jerome Gauthier (Team Ecoflo Chronos).

Ze względu na brak licznych informacji z trasy, nie wiadomo które ekipy kontrolowały mocną ucieczkę, jednak jej przewaga wynosiła około pół minuty. Ostatecznie odjazd został zlikwidowany na 35 kilometrów do mety w Selommes.

O zwycięstwie rozstrzygnął finisz z peletonu, w którym najszybszy był Jarne Van de Paar, który, dzięki przepisom pozwalającym na wypożyczenia kolarzy, we francuskim wyścigu reprezentuje rozwojową ekipę Lotto Dstny, mimo iż jest zawodnikiem drużyny drugiej dywizji. W tym roku Belg zajął między innymi trzecią pozycję w Trofeo Palma.

Za plecami młodego Belga finiszowali Nicklas Pedersen (Team ColoQuick), Gust Lootens (Soudal – Quick-Step Devo Team), Lucas Boniface (Vendee U) oraz Norbert Banaszek z HRE Mazowsze Serce Polski. Warto wspomnieć, że mistrz Polski otrzymał wczoraj nagrodę dla najaktywniejszego zawodnika etapu.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał zwycięzca wczorajszego odcinka – Tim Marsman (Metec – SOLARWATT p/b Mantel).