fot. Soudal – Quick-Step / Getty Images

Za nami wyścig, który zapowiadał się naprawdę ciekawie, a okazał się być teatrem jedynie dwójki aktorów. Primož Roglič i Remco Evenepoel zdominowali zmagania i zgarnęli po 2 etapy, a także zakończyli rywalizację w klasyfikacji generalnej przeszło 2 minuty przed 3. zawodnikiem.

Gdy Belg wygrywał Słoweniec był drugi. Gdy czynił to kolarz Jumbo-Visma to jego rywal z Soudal – Quick Step był tuż za jego plecami. Tylko raz tę dwójkę pogodził Giulio Ciccone, ale ogólnie to był tydzień dwóch kolarzy, których przewaga nad resztą stawki nie budziła nawet najmniejszych wątpliwości. Ostatecznie klasyfikację generalną wygrał Primož Roglič, acz 6 sekund różnicy sprawia, że już można z wypiekami czekać na potencjalny rewanż podczas Giro d’Italia.

To było sześć trudnych dni i spodziewałem się, że nie inaczej będzie tego ostatniego. Zespół był świetny, utrzymywali mnie na właściwej pozycji. I miałem nogi. To był wspaniały tydzień, teraz możemy świętować. Tego wyścigu wciąż brakowało w moim dorobku. Miło jest być częścią tak długiej historii, to jeden z najstarszych wyścigów etapowych. Jestem zaszczycony, że znalazłem się w gronie zwycięzców. Mam nadzieję, że teraz powtórzę ten sukces podczas Giro d’Italia

— mówił dziennikarzom Primož Roglič.

Jego konkurent, mistrz świata Remco Evenepoel dwoił się i troił by pokonać Słoweńca, ale ten jechał bezpiecznie, wręcz nieco pasywnie i miał wszystko pod kontrolą. Belgowi ostatecznie „na pocieszenie” zostaje triumf w Barcelonie, w sumie 2 zwycięstwa i 2. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz potwierdzenie, że forma jest coraz lepsza co dobrze zwiastuje w kontekście Giro d’Italia.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy najsilniejsi. Mój zespół wziął na siebie dużą odpowiedzialność, zarówno na starcie, jak i podczas rund. Myślę, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo. To była dobra walka z Primožem i cieszę się, że udało mi się go pokonać w sprincie. Łatwiej jest bronić koszulki niż ją atakować. Muszę mu pogratulować, on też miał bardzo mocny tydzień. Jeśli chodzi o mnie, jestem bardzo szczęśliwy, że mogę stanąć na tym pięknym etapie w Barcelonie. Wiedziałem, że jestem dobry, więc przyjechałem tutaj, aby stanąć na podium i wygrać kilka etapów. Ostatecznie jestem drugi w tabeli, przegrałem o tylko sześć sekund. To praktycznie ten sam poziom co zwycięzca. Ale kiedy widzisz, jak silny był Primož, kiedy widzisz, jak silny byłem ja w porównaniu do wszystkich za nami, jedno z nas musiało wygrać ten wspaniały pojedynek. Jestem również bardzo szczęśliwy, że mój zespół był w dobrej dyspozycji, myślę, że pokazaliśmy, że byliśmy prawdopodobnie najsilniejszą drużyną w tym tygodniu

— zakończył Remco Evenepoel.

Primož Roglič, o ile nic się nie zmieni, nie pokaże się już na żadnym wyścigu aż do startu Giro d’Italia. Inne plany ma mistrz świata, który udaje się do swojej ojczyzny gdzie planuje start w Brabanckiej Strzale oraz obronę tytułu w Liège-Bastogne-Liège.

Poprzedni artykułGandawa-Wevelgem kobiet 2023: Marlen Reusser atakuje tuż po kraksie i wygrywa
Następny artykułGP Adria Mobil 2023: Tilen Finkšt najszybszy, Norbert Banaszek 5.
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments