Foto: Tirreno Adriatico

Do bardzo ciekawego pojedynku kolarzy celujących w Giro d’Italia dojdzie podczas 102. edycji Volta Ciclista a Catalunya. Z m.in. Remco Evenepoelem zmierzy się bardzo mocny skład Jumbo-Visma, ana czele którego stanie Primož Roglič.

33-letni Słoweniec dzięki niedawnej wygranej w Tirreno-Adriatico stał się najbardziej utytułowanym kolarzem w historii World Touru – w jego dorobku znajdziemy aż 9 triumfów w klasyfikacjach generalnych „tygodniówek”, czyli imprez etapowych z wyłączeniem Wielkich Tourów. Doliczając do tego 3 wygrane w La Vuelta a España to Słoweniec jest także liderem zestawienia sumarycznego dla wszystkich wieloetapowych imprez najwyższej kategorii od momentu zawiązania World Touru.

Starczy jednak rysu historycznego, a skupmy się na tym co przed nami – będący w dobrej formie od pierwszego dnia startowego Primož Roglič rusza na swój drugi i prawdopodobnie ostatni sprawdzian przed Giro d’Italia – Volta Ciclista a Catalunya. U boku 33-latka znajdzie się genialny skład zdolny do przejęcia całkowitej kontroli na najtrudniejszych podjazdach katalońskiego wyścigu – Jumbo-Visma oddelegowało Seppa Kussa, Tobiasa Fossa, Stevena Kruijswijka, Koena Bouwmana, kapitana Roberta Gesinka i młodego, acz mającego w swoim dorobku już m.in. 3. miejsce w Tour de l’Avenir Michela Hessmanna.

Volta Ciclista a Catalunya rusza już jutro i potrwa 7 dni. Na kolarzy czekają m.in. 3 etapy z metami na podjazdach, w tym raz peleton przekroczy 2000 metrów nad poziomem morza na szczycie Vallter (15,1km; 6,7%).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments