fot. Ertzui Film / Canyon

Kolejnym wyścigiem z cyklu Women’s World Tour jest włoskie Trofeo Alfredo Binda. Rozgrywana po raz 24. impreza od lat może cieszyć się bogatą listą startową, a na takowej znajdziemy 4 Polki – zwycięską w tym wyścigu 2018 roku Katarzynę Niewiadomą, a także Martę Lach, Martę Jaskulską i Aurelę Nerlo.

W niedzielę na elitę kobiet czeka selektywna trasa długa na 139km. Start będzie miał miejsce w Maccagno con Pino e Veddasca, zaś meta została ulokowana w Cittiglio. Tytułu sprzed roku bronić będzie Elisa Balsamo (Trek-Segafredo), ale na liście startowej znalazło się więcej byłych zwyciężczyń – m.in. Marianne Vos (2009, 2010, 2012 i 2019) czy nasza Katarzyna Niewiadoma (2018). Z Polek oprócz kolarki Canyon//SRAM Racing na starcie pojawią się także Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling), Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind) oraz Aurela Nerlo (Massi – Tactic Women Team).

Tego samego dnia, między tymi samymi miastami, acz na niemal o połowę krótszym dystansie, powalczą także juniorki. Ich wyścig Piccolo Trofeo Alfredo Binda zaliczany jest do cyklu Pucharu Narodów, a na starcie zamelduje się reprezentacja Polski w składzie Martyna Szczęsna, Katarzyna Stelmach, Oliwia Kępczyńska, Kornelia Braun, Zofia Jakubowska i Aleksandra Grudzińska. Łącznie do rywalizacji przystąpi 27 różnych kadr i klubów.

Poprzedni artykułUCI wprowadza ekwiwalent za wyszkolenie młodego kolarza
Następny artykułVolta a Catalunya 2023: Primož Roglič na czele Jumbo-Visma
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments