fot. Lotto Soudal

Upadek Victora Campenaertsa z piątkowego Bredene Koksijde ma niestety poważne konsekwencje. Belg doznał kontuzji, w wyniku której nie wystąpi już tej wiosny w żadnym klasyków.

Dla 31-latka jest to z pewnością spory cios. W końcu prawdopodobnie bezpowrotnie minęły czasy, w których Campenaerts znany był jako znakomity belgijski czasowiec. Od kilku lat wielokrotny medalista imprez mistrzowskich w tej specjalności, skupia się bowiem na klasykach – i to nie bez powodzenia. W zeszłym roku wygrał przecież Tour of Leuven, zajął 3. miejsce w Circuit Franco-Belge, a także plasował się w czołowej „10” takich wyścigów jak Le Samyn, Omloop Het Nieuwsblad czy Dwars door Vlaanderen.

Wiadomo już niestety, że w 2023 takich wyników już nie powtórzy. Sezon klasyków zaczął się dla niego średnio. Jego najbardziej wartościowym wynikiem jest 18. miejsce w GP de Criquielion i tak już pozostanie – w piątek, na trasie Bredene Koksijde kolarz zaliczył bowiem bolesny upadek, a jego ekipa – Lotto Dstny informując o skali obrażeń nie pozostawiła złudzeń.

– Z powodu kraksy w Bredene Koksijde Classic, zawodnik Lotto Dstny – Victor Campenaerts doznał złamania jednego ze swoich dolnych kręgów. W konsekwencji Campenaerts nie pojawi się już na trasie żadnego z wiosennych klasyków

– czytamy i jednocześnie trzymamy kciuki, by Belg doszedł do siebie przed Tour de France, które miało być dla niego kolejnym wielkim celem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments