fot. FDJ-SUEZ

Za nami pierwszy z trzech etapów premierowej edycji Tour de Normandie Féminin. Triumfatorką została dziś Gladys Verhulst i to zawodniczka FDJ-SUEZ założy jutro koszulkę liderki klasyfikacji generalnej. W pierwszej dziesiątce znalazły się dziś dwie Polki – 8. była Agnieszka Skalniak-Sójka, a 9. miejsce zajęła Dominika Włodarczyk.

Na panie czekał dziś stosunkowo prosty, liczący 140km etap z Argentan do Bagnoles-de-l’Orne. Największą trudność mogła stanowić niewielka zmarszczka pokonywana na rundach, acz do mety pozostawał z niej nadal kawałek, a to zwiastowało finisz z dużego peletonu.

Na starcie zameldował się polski zespół MAT Atom Deweloper Wrocław w składzie Dominika Włodarczyk, Katarzyna Wilkos, Nikol Płosaj, Monika Brzeźna, Malwina Mul i Nikola Bajgerová, a także Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing) i Kaja Rysz (Lifeplus Wahoo).

Po starcie bardzo długo zawiązywał się odjazd dnia, a właściwie to takiego klasycznego nie oglądaliśmy wcale. Nie znaczy to jednak, że było zupełnie spokojnie, acz obserwując rywalizację można było być w miarę spokojnym o to, że ostatecznie o zwycięstwie zadecyduje finisz z większego peletonu.

Tak rzeczywiście było – większość zawodniczek przecięła dziś metę z takim samym czasem, zabrakło w niej jedynie kilkunastu ostatnich pań, wśród których część nie zmieściła się nawet w limicie czasu. Po pewny triumf sięgnęła za to Gladys Verhulst – za 26-letnią Francuzką z FDJ-Suez metę przecięły Martina Alzini (Cofidis) i Christine Majerus (Luksemburg).

Wyniki 1. etapu Tour de Normandie Féminin 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułNajdłuższy sen o wiośnie – zapowiedź Milano-Sanremo 2023
Następny artykułMediolan-San Remo 2023: Lista startowa wyścigu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments