Foto: Team Medellín

Prawnicy Miguela Ángela Lópeza, aktualnie kolarza Team Medellín, skierowali sprawę zerwania kontraktu Kolumbijczyka z ekipą Astana Qazaqstan Team do Sportowego Sądu Arbitrażowego. Liczą oni na wypłatę zaległych pensji i odszkodowanie, a także powrót kolumbijskiego górala do ścigania na najwyższym poziomie.

Miguel Ángel López pod koniec ubiegłego roku został zwolniony z ekipy Astana Qazaqstan Team, z powodu domniemanych powiązań z doktorem Marcosem Maynarem, zamieszanym w dopingową operację ILEX. Kolumbijczyk rozpoczął wtedy poszukiwania nowego zespołu – ostatecznie zakotwiczył w lokalnej drużynie kontynentalnej Team Medellín.

Wczoraj zawodnik kolumbijskiej ekipy opublikował w swoich mediach społecznościowych oświadczenie na temat jego aktualnej sytuacji.

– Kolumbijczyk ma zespół prawników specjalizujących się w prawie sportowym, którzy prowadzą postępowanie po jego zwolnieniu w Sportowym Sądzie Arbitrażowym (CAS) w Szwajcarii, zdając sobie sprawę, że nie ma podstaw do rozwiązania jego kontraktu z kazachskim zespołem

– czytamy.

W oświadczeniu zamieszczono również informację, iż Miguel Ángel López nie jest oskarżonym w ramach operacji ILEX i związków z dr Marcosem Maynarem, a dodatkowo przeszedł wymagane kontrole antydopingowe i jest dopuszczony do rywalizacji w sezonie 2023.

Dowiedzieliśmy się również, iż Międzynarodowa Unia Kolarska zablokowała gwarancję bankową w wysokości 1,7 miliona euro, „ze względu na logiczne podstawy w żądaniach kolarza”. Jeśli López uzyska przychylność CAS-u, kazachska ekipa będzie musiała wypłacić mu zaległe pensje oraz odszkodowanie za szkody poniesione przez zerwanie kontraktu z drużyną.

Aktualnie Miguel Ángel López skupia się również na nadchodzących startach – w najbliższym czasie zwycięzca „generalki” Vuelta a San Juan Internacional i mistrz Kolumbii na czas weźmie udział w Presidential Cycling Tour of Türkiye (23-30 kwietnia) i Tour of Hellas w Grecji (2-6 maja).

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piter
Piter

A co z Nairo?

paweł
paweł

ten chyba nie ma prawników