fot. Dariusz Krzywański | DkpCycling&Life

Mistrzyni olimpijska w MTB cross-country z Tokio – Jolanda Neff (Szwajcaria) – triumfowała w klasyfikacji generalnej Trofeo Ponente in Rosa (2.2). Ostatni etap padł łupem innej specjalistki od kolarstwa górskiego – Leny Gerault (Team Feminin Chambery). Ósme miejsce zarówno w „generalce”, jak i na dzisiejszym odcinku, zajęła Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Deweloper Wrocław). 

Wymagającym etapem ze startem i metę w Diano Marinie zakończył się włoski wyścig Trofeo Ponente in Rosa, w którym wystartowały dwie polskie drużyny – MAT ATOM Deweloper Wrocław (Katarzyna WilkosDominika WłodarczykOlga WankiewiczAgata KowalskaMonika Brzeźna, Nikola Bajgerova) i TKK Pacific Nestle Fitness Toruń (Dorota Przęzak, Natalia Krześlak) – a także Karolina Perekitko (Team Groupe Abadie).

Zawodniczki ścigały się na ponad stukilometrowym, górzystym etapie, na którym pokonywały między innymi podjazdy pod Monte Croce i Passo Ginestro.

Niestety, podobnie jak w poprzednich dniach, nie było zbyt wielu raportów z trasy. U podnóża wspinaczki pod Passo Ginestro, na czele jechało około 40 zawodniczek. Z tej grupy zaatakowała Ukrainka Olha Kulynych. W końcówce została ona jednak złapana przez Lenę Gerault (Team Feminin Chambery), specjalizującą się w kolarstwie górskim.

To właśnie Francuzka przecięła linię jako pierwsza, z niespełna 20-sekundową przewagą nad Ukrainką. Trzecie miejsce zajęła Yanina Kuskova (Uzbekistan), stanowiąca duże zagrożenie dla prowadzącej w „generalce” Jolandy Neff (Szwajcaria). Mistrzyni olimpijska w cross country uplasowała się dziś na szóstej pozycji – triumfowała w klasyfikacji generalnej z przewagą zaledwie trzech sekund nad wspomnianą Uzbeczką.

Na ósmej pozycji – zarówno na etapie, jak i w klasyfikacji generalnej – zmagania zakończyła Dominika Włodarczyk z MAT ATOM Deweloper Team. W drugiej dziesiątce, na 17. miejscu, finiszowała natomiast Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń).

Wyniki ostatniego etapu Trofeo Ponenta in Rosa 2023:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułMiron Ronde van Drenthe 2023: Lorena Wiebes wygrywa po raz trzeci z rzędu
Następny artykułInne kolarstwo – zapowiedź Tour de Taiwan 2023
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments