Foto: Lotto Dstny

Arnaud De Lie nie ukończy swojej pierwszej etapówki na poziomie World Tour w karierze. 20-letni Belg został wycofany przez Lotto Dstny na 2 etapy przed końcem, żeby odpowiednio zregenerować siły przed kolejnymi startami.

Belgijski zespół bardzo mocno dba o swojego najbardziej utalentowanego kolarza. Włodarze Lotto Dstny nie chcą nadmiernie eksploatować 20-latka, przez co ten sukcesywnie omija największe imprezy świata. Rok temu Arnaud De Lie jeździł głównie wyścigi jednodniowe niższej kategorii, gdzie regularnie wygrywał, w tym roku pojawiają się coraz ważniejsze starty, acz imprez etapowych wciąż jest niewiele.

Wielodniowym debiutem na poziomie World Tour był dla Arnaud De Lie wyścig Paryż-Nicea. Belg wycofał się jednak przed 7. etapem, a zatem po pięciu pokonanych (wczorajszy odcinek odwołano). Najlepszym rezultatem była 5. lokata pierwszego dnia zmagań – 20-latkowi wyraźnie brakowało w rywalizacji z najlepszymi sprinterami dobrego rozprowadzenia.

Teraz w kalendarzu startów Arnaud De Lie znajdziemy m.in. Mediolan-San Remo, Gandawa-Wevelgem, Dwars door Vlaanderen czy Paryż-Roubaix. Włodarze Lotto Dstny jednocześnie poinformowali, że ich gwiazdor jest jeszcze za młody na debiut w Ronde van Vlaanderen, podobnie jak na udział w którymkolwiek z Wielkich Tourów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments