fot. Istrian Spring Trophy

Prologiem rozpoczęły się zmagania w wyścigu Istrian Spring Trophy. Najszybszy okazał się w nim reprezentant Szwajcarii – Jan Sommer. Patryk Stosz (Voster ATS Team) uplasował się najwyżej z Polaków – zajął 27. miejsce.

Półtorakilometrowy, płaski prolog rozpoczął rywalizację w chorwackiej etapówce Istrian Spring Trophy. Na starcie stanęły dwie polskie drużyny kontynentalne – Voster ATS Team (Patryk Stosz, Maciej Paterski, Piotr Brożyna, Artur Sowiński, Bartosz Rudyk, Damian Papierski) i HRE Mazowsze Serce Polski (Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek, Michał Pomorski, Adrian Banaszek, Jeppe Aaskov Pallesen). Dodatkowo w Istrian Spring Trophy biorą udział Piotr Pękala, Szymon Tracz i Bartłomiej Proć z Santic-Wibatech.

fot. procyclingstats.com

Jednym z pierwszych liderów prologu był Michał Pomorski (HRE Mazowsze Serce Polski; 1:49,41), jednak po chwili na prowadzeniu zmienił go Tim Wafler (Tirol KTM Cycling Team; 1:47,87). Austriak również nie miał zbyt wiele czasu, by wygodnie usadowić się na gorącym krześle, gdyż niedługo później najszybszy czas uzyskał jego rodak, David Polzer (ARBÖ headstart-ON-Fahrrad), uzyskując wynik 1:46,19.

Austriaka pokonał dopiero David Martin (1:46,09), kolarz proteamowego EOLO-Kometa, który przez długi czas utrzymywał się na prowadzeniu. Po ponad godzinie lepszy wynik od Hiszpana uzyskał specjalizujący się w kolarstwie górskim Jan Sommer (Szwajcaria; 1:44,18), a chwilę później między dwójkę zawodników wskoczył izraelski sprinter Oded Kogut (Israel Premier Tech Academy; 1:44,65), który w ubiegłym roku wygrał dwa etapy Dookoła Mazowsza.

Dwóch zawodników rozdzielił utalentowany Thibaud Gruel (1:44,52), ścigający się w barwach Equipe Continentale Groupama-FDJ, który w niedawno rozegranym Trofej Poreč, wygranym przez Patryka Stosza z Voster ATS Team, zajął trzecią pozycję.

Ostatecznie w prologu triumfował Jan Sommer, za którym uplasowali się Thibaud Gruel i Oded Kogut. Najszybciej z Polaków trasę pokonał wspomniany już Patryk Stosz. Kolarz Voster ATS Team uzyskał czas 1:47,88 i zajął 27. pozycję (3 sekundy straty do lidera).

Do końca Istrian Spring Trophy pozostały trzy etapy ze startu wspólnego.

Wyniki prologu Istrian Spring Trophy 2023:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułFranck Bonnamour z miesięczną przerwą od ścigania
Następny artykułTirreno-Adriatico 2023: Primož Roglič znów wygrywa
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments