Fabio Jakobsen (Soudal – Quick Step) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu Tirreno-Adriatico. Liderem pozostał Filippo Ganna (INEOS Grenadiers).

Drugi etap „Wyścigu Dwóch Mórz” liczył aż 210 kilometrów i miał 1592 metry przewyższenia. Trasa prowadziła z Camaiore do miejscowości Follonica. Po drodze na kolarzy czekała jedna górska i jedna lotna premia.

Tuż po starcie ostrym uformowała się ucieczka w składzie: Davide Bais i Mirco Maestri (obaj EOLO-Kometa), Stefano Gandin i Alessandro Iacchi (obaj Team Corratec) oraz Roland Thalmann (Tudor Pro Cycling Team).

Piątka dość szybko wypracowała sobie ponad cztery minuty przewagi.

Peleton kontrolował sytuację, a tempo dyktowali kolarze Soudal – Quick Step i Team Jayco AlUla. Podczas pokonywania podjazdu Castellina Marittima (12.3km długości; średnie nachylenie 2.9%) sytuacja niewiele się zmieniła. Pierwszym liderem klasyfikacji górskiej został natomiast Stefano Gandin, choć mocno walczył z nim Davide Bais.

W tym momencie do mety było 109 kilometrów, a peleton tracił niewiele ponad dwie minuty. Wspomniany Bais jako pierwszy wrócił do dużej grupy.

Na jedynej lotnej premii w Canneto najszybszy okazał się dzisiaj Gandin.

Na 46 kilometrów przed metą na czele byli już tylko Gandin, Iacchi i Thalmann. Przewaga sukcesywnie malała i było wiadomo, że harcownicy nie będą mieli szans z mocno naciskającym peletonem.

32 kilometry przed metą mieliśmy kraksę, w której ucierpieli Simon Pellaud (Tudor Pro Cycling Team) i Daniel Oss (TotalEnergies). Wszystko zjechało się dwanaście kilometrów dalej.

Krótki podjazd na 10 kilometrów przed metą nie zmienił wiele w rywalizacji i zaczęły się formować sprinterskie pociągi. Niestety tuż przed strefą ochronną w kraksę zaplątali się Amanuel Ghebreigzabhier (Trek – Segafredo) i Cristián Rodríguez (Team Arkéa Samsic). Z walki o etap zrezygnował Wout van Aert (Jumbo – Visma), który zwolnił na dwa kilometry przed metą.

Najlepiej na finiszu w miejscowości Follonica odnalazł się Fabio Jakobsen (Soudal – Quick Step). Kolejne miejsca zajęli Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) i Fernando Gaviria (Movistar Team).

Wyniki drugiego etapu Tirreno – Adriatico 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Zapowiedź wyścigu Tirreno – Adriatico 2023 można przeczytać –>TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments