Foto: Team DSM

Sam Welsford (Team DSM) był najszybszy na trasie Grand Prix Criquielion. To jego trzeci triumf w sezonie. 

Belgijski klasyk Grand Prix Criquielion po latach awansował do kategorii 1.1. 28. edycja rozegrana została na trasie z Ath do Lessines. Kolarze mieli do przejechania 201 kilometrów, a głównymi trudnościami było siedem krótkich brukowanych sektorów i cztery oznaczone podjazdy pod koniec rywalizacji.

Na liście startowej mieliśmy trzech Polaków. Byli to: Alan Banaszek i Stanisław Aniołkowski (obaj Human Powered Health) oraz Szymon Sajnok (Q36.5 Pro Cycling Team).

Niestety niewiele było wiadomości dotyczących rywalizacji. Na 60 kilometrów przed metą przed peletonem było dwóch kolarzy z przewagą około 30 sekund. Byli to Cyrus Monk (Q36.5 Pro Cycling Team) i Frederik Muff (Team ColoQuick).

Dwójka nie chciała dać za wygraną, ale duża grupa zdawała się kontrolować sytuację. Wszystko zjechało się na 21 kilometrów przed metą.

Kolejne minuty minęły na formowaniu sprinterskich pociągów. Wysoko jechali kolarze Team DSM, Lotto – Dstny i Bingoal WB. Na jednym z podjazdów peleton mocno się naciągnął i podzielił. 3500 metrów przed metą na ostatnim sektorze bruku mieliśmy kolejne próby ataków, ale o zwycięstwie zadecydował finisz.

Najszybszy okazał się Sam Welsford (Team DSM), który pokonał Milana Mentena (Lotto – Dstny). Podium uzupełnił Kristoffer Halvorsen (Uno-X Pro Cycling Team).

Wyniki Grand Prix Criquielion 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułDemi Vollering: „Ten wyścig wiele dla mnie znaczy”
Następny artykułNowa zielona koszulka na Paryż-Nicea, Critérium du Dauphiné i Tour de France 2023
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments