fot. ORLEN Wyścig Narodów / Leydo Film

Wielkimi krokami zbliża się piąta edycja Orlen Wyścigu Narodów. Ten zaliczany do Pucharu Narodów dla orlików wyścig, który organizowany jest przez Lang Team, w tym roku będzie dłuższy niż dotychczas – zamiast 2 etapów obejrzymy aż 5. Jak będą przebiegały? Tego dowiemy się podczas prezentacji, która będzie miała miejsce 4 marca w czeskiej Pradze.

Orlen Wyścig Narodów po raz pierwszy w swojej historii wyjedzie poza granice Polski. Wyścig, który dotychczas wygrywali Nicolas Prodhomme (obecnie AG2R Citroën Team), Olav Kooij (teraz Jumbo-Visma), Marijn van den Berg (aktualnie EF Education-EasyPost) i Morten Aalling Nørtoft (obecnie Jumbo-Visma Development Team) dotychczas witał w Bukowinie Tatrzańskiej i okolicach, Rzeszowie oraz Białymstoku. Teraz wiadomo, że dzięki wydłużeniu zmagań do 5 dni impreza ta zawita także do Czech. Gdzie jeszcze? Tego dowiemy się za 2 dni.

Prezentację zaplanowano w Pradze, co ma podkreślić umiędzynaradawianie się tej imprezy zaliczanej do Pucharu Narodów – najważniejszego cyklu wyścigów dla kolarzy do lat 23. Orlen Wyścig Narodów odbędzie się w dniach 24-28 maja.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments