fot. Alpecin-Deceuninck

1 października we Flandrii odbędą się pierwsze w historii gravelowe Mistrzostwa Europy. Niesione sukcesem światowego czempionatu w tej specjalności zawody liczą na to, że na starcie pojawi się wielu czołowych kolarzy ze Starego Kontynentu.

Flamandzkie miasto Oud-Heverlee zostało ogłoszone gospodarzem pierwszych Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym. Ta miejscowość może szykować się na dwie duże imprezy – dwa tygodnie później, 15 października, będzie również gościć start i metę pierwszych w historii belgijskich mistrzostw na szutrach.

We wspólnym porozumieniu między Europejską Unią Kolarską (UEC), gminą Oud-Heverlee i Golazo, organizatorami technicznymi imprezy, na Mistrzostwach Europy rywalizować o tytuły będą mężczyźni i kobiety w kategoriach elity i masters. Pełne szczegóły dotyczące programu wyścigu i tras zostaną ujawnione jeszcze w tym miesiącu.

Nowe mistrzostwa kontynentalne na szutrze odbędą się w niedzielę poprzedzającą Mistrzostwa Świata tej specjalności, które powrócą do Włoch w dniach 7-8 października. W 2024 roku region Flandrii będzie gospodarzem gravelowego, światowego czempionatu – zawodów rozpoczynających się w Halle i kończących się na północ od Oud-Heverlee w Leuven.

Gravel to dyscyplina, która w ostatnich latach znacznie się rozwinęła, zarówno pod względem liczby ją uprawiających, jak i obecności w mediach. Przyciąga wszystkie grupy wiekowe, od profesjonalistów po zapalonych entuzjastów

— powiedział w oficjalnym oświadczeniu Enrico Della Casa, prezes UEC.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments