fot. A.S.O. / Oman Cycling Association / Pauline Ballet

Matteo Jorgenson (Movistar Team) jako pierwszy zameldował się na szczycie Jabal Hatt i wygrał trzeci etap wyścigu w Omanie. To jego pierwszy profesjonalny triumf.

W trzecim dniu Tour of Oman na kolarzy czekał etap o długości niespełna 152 kilometrów z Al Khobar do Jabal Hatt. Finałowy podjazd ma 4600 metrów długości o średnim nachyleniu 7,7 %.

Dzisiaj w ucieczkę zabrali się: Johan Meens (Bingoal WB), Alejandro Franco (Burgos-BH), Stephen Bassett (Human Powered Health), Mohd Harrif Saleh (Terengganu Polygon Cycling Team) i Said Al Rahbi (reprezentacja Omanu). Jednak reprezentant Omanu dość szybko odpadł z czołówki.

W połowie dystansu prowadząca czwórka miała trzy minuty przewagi.

Trzy sekundy na lotnej premii w Birkat Al Mouz wywalczył Mohd Harrif Saleh. Kolarz z Malezji po wygraniu premii odpadł z czołówki. W peletonie tempo dyktowali głównie kolarze Cofidisu i UAE Team Emirates.

Przewaga szybko topniała i na 12 kilometrów przed metą wynosiła już poniżej minuty. Harcownicy między sobą rozegrali jeszcze bonusowy sprint w Al Hamra, a wygrał go Meens. Tuż po nim zostali doścignięci.

Finałowy podjazd miał 4600 metrów długości o średnim nachyleniu 7,7 %. Rozpoczęli go na czele kolarze Lotto – Dstny i Astana Qazaqstan Team. Peleton dość szybko się naciągnął i mieliśmy typową selekcję od tyłu.

Dwa kilometry przed metą w grupie nadal było ponad 30 kolarzy. Dopiero 900 metrów przed metą mieliśmy pojedyncze próby ataków, które zredukowały czołówkę do 9 zawodników.

Najwięcej sił na ostatnie metry zachował Matteo Jorgenson (Movistar Team), który mógł się cieszyć ze swojego pierwszego profesjonalnego zwycięstwa. Amerykanin został nowym liderem wyścigu.

Drugi był Mauri Vansevenant (Soudal Quick-Step), a trzeci Geoffrey Bouchard (AG2R Citroën Team).

Wyniki trzeciego etapu Tour of Oman 2023:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments