Foto: Elisa Haumesser & VeloImages

Czym jest sport w obliczu wielkiej tragedii? Na to retoryczne pytanie nie trzeba odpowiadać, a zatem nikogo nie powinno dziwić, że 5. edycja Tour of Antalya nie dojdzie w tym roku do skutku. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar trzęsienia ziemi, które dotknęło przede wszystkim terytorium Turcji i Syrii.

Tour of Antalya premierowo zostało zorganizowane w 2018 roku, a już 2 sezony później awansowało do rangi imprezy pierwszej kategorii. Na liście triumfatorów tureckiego wyścigu znajdziemy m.in. widocznego na zdjęciu opisującym artykuł Szymona Rekitę, który wówczas jako zawodnik Leopard Pro Cycling wygrał królewski etap i klasyfikację generalną. Przed rokiem najlepszy był Jacob Hindsgaul z Uno-X Pro Cycling Team.

Na starcie tegorocznej edycji spodziewane było wiele mocnych zespołów. W Turcji zaprezentować miały się m.in. Groupama-FDJ i Alpecin-Deceuninck, a w barwach tego drugiego sezon rozpocząć miał Marceli Bogusławski.

Poprzedni artykułEsteban Chaves mistrzem Kolumbii w wyścigu ze startu wspólnego
Następny artykułHoogerheide 2023: Michael van den Ham na trasie… nastawił sobie palec [wideo]
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments