fot. Arkéa-Samsic

Od wtorkowego prologu rozpocznie się pierwszy męski wyścig World Tour w sezonie 2023. Poznaliśmy pełną listę startową rozgrywanego w Australii Santos Tour Down Under, a na niej znalazło się 3 Polaków.

Kamil Gradek (Bahrain – Victorious), Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic) i Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost), a także 136 innych kolarzy przez 6 dni będą rywalizowali na australijskich szosach w ramach 23. edycji Santos Tour Down Under. Zanim jednak w naszym serwisie pojawi się pełna zapowiedź tego wyścigu (a będzie, spokojnie!) to przyjrzyjmy się pełnej liście startowej, która prezentuje się następująco:

1. Team Jayco AlUla

1 MATTHEWS Michael
2 YATES Simon
3 DURBRIDGE Luke
4 HAMILTON Lucas
5 HEPBURN Michael
6 HARPER Chris
7 STEWART Campbell

2. AG2R Citroën Team

11 O’CONNOR Ben
12 BAUDIN Alex*
13 GODON Dorian
14 LAPEIRA Paul
15 PETERS Nans
16 SCHÄR Michael
17 TOUZÉ Damien

3. Astana Qazaqstan Team

21 SÁNCHEZ Luis León
22 BOARO Manuele
23 BASSO Leonardo
24 FELLINE Fabio
25 GRUZDEV Dmitriy
26 LAAS Martin
27 MOSCON Gianni

4. Bahrain – Victorious

31 BILBAO Pello
32 ARNDT Nikias
33 BAUHAUS Phil
34 GRADEK Kamil
35 PERNSTEINER Hermann
36 SCOTT Cameron
37 SÜTTERLIN Jasha

5. Trek – Segafredo

41 GALLOPIN Tony
42 BARONCINI Filippo
43 BRUSTENGA Marc
44 HELLEMOSE Asbjørn
45 LIEPIŅŠ Emīls
46 TESFATSION Natnael
47 TIBERI Antonio*

6. Cofidis

51 COQUARD Bryan
52 BIDARD François
53 CIMOLAI Davide
54 CARVALHO Andre
55 LAFAY Victor
56 RENARD Alexis
57 WOOD Harrison

7. Soudal – Quick Step

61 CATTANEO Mattia
62 VAN TRICHT Stan
63 DEVENYNS Dries
64 KNOX James
65 SCHMID Mauro
66 STEIMLE Jannik
67 SVRČEK Martin*

8. Alpecin-Deceuninck

71 GROVES Kaden
72 PLOWRIGHT Jensen
73 STANNARD Robert
74 GAZE Samuel
75 LEYSEN Senne
76 RIESEBEEK Oscar
77 GOGL Michael

9. Groupama – FDJ

81 STORER Michael
82 SCOTSON Miles
83 GERMANI Lorenzo*
84 THOMPSON Reuben*
85 PITHIE Laurence*
86 PENHOËT Paul*
87 MOLARD Rudy

10. INEOS Grenadiers

91 THOMAS Geraint
92 HAYTER Ethan
93 HAYTER Leo*
94 HEIDUK Kim
95 PLAPP Luke
96 SHEFFIELD Magnus*
97 SWIFT Ben

11. Intermarché – Circus – Wanty

101 BYSTRØM Sven Erik
102 JOHANSEN Julius
103 PAGE Hugo*
104 THIJSSEN Gerben
105 VAN DER HOORN Taco
106 VAN POPPEL Boy
107 SMITH Dion

12. Jumbo-Visma

111 DENNIS Rohan
112 GESINK Robert
113 HOFSTEDE Lennard
114 ROOSEN Timo
115 VADER Milan
116 VAN DIJKE Tim
117 VAN EMDEN Jos

13. Movistar Team

121 IZAGIRRE Gorka
122 ERVITI Imanol
123 JACOBS Johan
124 ROMEO Iván*
125 SAMITIER Sergio
126 MAS Lluís

14. Team DSM

131 HAMILTON Chris
132 DINHAM Matthew
133 BEVIN Patrick
134 COMBAUD Romain
135 NABERMAN Tim
136 MAYRHOFER Marius
137 TUSVELD Martijn

15. UAE Team Emirates

141 VINE Jay
142 BENNETT George
143 HIRSCHI Marc
144 BAX Sjoerd
145 COVI Alessandro
146 VINK Michael
147 FISHER-BLACK Finn*

16. Team Arkéa Samsic

151 COSTIOU Ewen*
152 LE BERRE Mathis*
153 GESBERT Élie
154 HOFSTETTER Hugo
155 LEDANOIS Kévin
156 OWSIAN Łukasz
157 VERRE Alessandro*

17. EF Education-EasyPost

161 BETTIOL Alberto
162 HONORÉ Mikkel Frølich
163 KEUKELEIRE Jens
164 QUINN Sean
165 RUTSCH Jonas
166 SCULLY Tom
167 WIŚNIOWSKI Łukasz

18. BORA – hansgrohe

171 HINDLEY Jai
172 HALLER Marco
173 ARCHBOLD Shane
174 LÜHRS Luis-Joe*
175 MEEUS Jordi
176 SCHACHMANN Maximilian
177 ALEOTTI Giovanni

19. Israel – Premier Tech

181 FROOME Chris
182 IMPEY Daryl
183 CLARKE Simon
184 STRONG Corbin
185 JONES Taj
186 BERWICK Sebastian
187 GEE Derek

20. UniSA-Australia

191 EWAN Caleb
192 DRIZNERS Jarrad
193 FRISLIE Graeme*
194 LEAHY Conor
195 MARRIAGE Zac*
196 MORIARTY James*
197 WALSH Liam*

* oznaczeni są zawodnicy rywalizujący w klasyfikacji młodzieżowej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments