fot. Michele Mondini / Vitesse

Jedna z najlepszych przełajowych zawodniczek – Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck) – zdecydowała się na przejście z kategorii U23 do elity. Jej pierwszym startem z nową licencją będą mistrzostwa kraju, które odbędą się w nadchodzącą niedzielę.

Ścigająca się w barwach ekipy Alpecin-Deceuninck Puck Pieterse poinformowała o zmianie kategorii z U23 na elitę. Taka informacja może wywołać niemałą konsternację, gdyż Holenderka regularnie staje na starcie najbardziej prestiżowych wyścigów elity, w których walczy o zwycięstwa.

Jest to spowodowane brakiem osobnych zmagań dla orliczek w większości zawodów. Wyjątkami są kontynentalny i światowy czempionat, gdzie zawodniczki do lat 23 rywalizują w odrębnym wyścigu.

By powalczyć o tęczowy trykot, który będzie mogła prezentować w każdym ze swoich startów – nie tylko w mistrzostwach Europy, jak miało to miejsce w tym roku (Holenderka jest aktualną mistrzynią świata i kontynentu orliczek) – Puck Pieterse zdecydowała się na pełnoprawne przejście do elity przed nadchodzącymi mistrzostwami Holandii, które odbędą się w niedzielę. Podobnej zmiany kilka miesięcy temu dokonała jej rodaczka, Fem van Empel (Jumbo-Visma).

Rezygnacja z licencji U23 oznacza dla Puck Pieterse stratę koszulki liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata orliczek, na rzecz Shirin van Anrooij (Baloise Trek Lions) – zwyciężczyni trzech wyścigów wchodzących w skład najbardziej prestiżowego cyklu w kolarstwie przełajowym. Holenderka z Baloise Trek Lions wciąż zastanawia się nad zmianą licencji, o czym mówiła w telewizyjnym wywiadzie po zwycięstwie w Pucharze Świata w Zonhoven, jednak ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęła.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments