fot. Team Jayco AlUla

Luke Plapp obronił, a Brodie Chapman po raz pierwszy w karierze zdobyła tytuł mistrza Australii w wyścigu ze startu wspólnego elity. Zarówno zwycięzca męskiego, jak i triumfatorka żeńskiego wyścigu przecięli metę samotnie po atakach w końcówce wyścigu.

Mistrzostwa Australii zostały rozegrane na krótkiej rundzie w mieście Buninyong. Na mężczyzn czekało aż 16 okrążeń dających w sumie 185,6km łącznego dystansu, panie miały o prawie połowę krócej – tu było do przejechania 104,4km. Głównym punktem trasy był pokonywany na każdej rundzie podjazd długi na 3km o średnim nachyleniu 5,1%.

Zdjęcie
fot. La Flamme Rouge

Wśród mężczyzn drugi rok z rzędu triumfatorem został Luke Plapp (INEOS Grenadiers), który ubiegł finiszujących o drugie miejsce kolejno Simona Clarke’a (Israel-Premier Tech), Michaela Matthewsa (Team Jayco AlUla) i znajdującego się tuż za podium Drew Morey’a (Kinan Cycling Team). Na metę dotarło tylko 24 z 109 kolarzy.

Wyniki:

Wyścig pań był dużo spokojniejszy, acz i tu o wygranej zadecydował solowy atak. Po swój pierwszy tytuł w karierze sięgnęła Brodie Chapman (Trek-Segafredo), a za jej plecami pojedynek o drugie miejsce z dość dużego peletonu rozstrzygnęła na swoją korzyść Grace Brown (FDJ – Suez). Brąz dla Amandy Spratt (Trek-Segafredo).

Wyniki:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments