fot. Dariusz Krzywański - DkpCycling&Life

Skład Mazowsze Serce Polski na sezon 2023 z dnia na dzień robi się coraz bardziej kompletny. Kolejnym ogłoszonym zawodnikiem jest zostający w ekipie na drugi rok Michał Pomorski.

19-latek był jednym z zawodników wciągniętych do projektu Mazowsze Serce Polski w momencie naboru dużej grupy orlików. W stosunku do wielu swoich kolegów Michał nie odbił się jednak od ekipy, w efekcie czego w drugiej części sezonu 2022 zaczął częściej ścigać się w imprezach UCI. Pojawił się na starcie m.in. Sibiu Cycling Tour czy CRO Race, a ORLEN Wyścig Narodów w reprezentacyjnych barwach zakończył na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Po ubiegłym sezonie pełnym zbierania doświadczenia cieszę się, że zostaję na kolejny rok z Mazowszem. Czuję, że dobrze odnajduję się w „czerwonym pociągu” i liczę, że będę znaczącym wsparciem dla chłopaków. Wierzę, że w sezonie 2023 osiągniemy razem wiele zwycięstw i sukcesów!

— zacytowano Michała Pomorskiego w komunikacie ekipy.

Poprzedni artykułMovistar Team odświeża stroje na sezon 2023
Następny artykułSean Bennett zakończył karierę
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments