Okładka kalendarza Karpackiego Wyścigu Kurierów 2023

Już dziś upływa termin składania odpowiedzi w naszym konkursie, którego nagrodą główną będą kalendarze Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Minęły już dwa miesiące, odkąd Tadej Pogacar i Enric Mas stoczyli ze sobą walkę na trasie Il Lombardia – ostatniego monumentu w tym sezonie – w przeszłości obaj startowali w Karpackim Wyścigu Kurierów. A czy jesteście w stanie podać inne wyścigi, w których zaciętą rywalizację stoczyli dwaj byli uczestnicy jednego z dwóch największych polskich wyścigów u23? W takim razie kalendarze są już prawie wasze! Nie pozostało Wam już nic innego, jak wziąć udział w konkursie, którego zasady wyłuszczone są poniżej i postarać się w nim o jak najwyższy wynik.

Zasady konkursu:

  1. Napisz pod tym artykułem (lub na naszej stronie facebookowej) komentarz w którym podasz: Nazwę wyścigu międzynarodowego lub jego etapu* (a także rok jego rozgrywania, opcjonalnie numer etapu), na podium którego stanęli przynajmniej dwaj kolarze, startujący wcześniej w Karpackim Wyścigu Kurierów. Naturalnie, należy wymienić także tych zawodników
  2. Za zawodnika, który startował kiedyś w Karpackim Wyścigu Kurierów uważamy takiego kolarza, który w swojej karierze wystartował przynajmniej w jednym etapie lub prologu tej imprezy
  3. Wyścig musi należeć do kalendarza UCI, ale jego ranga może być dowolna. Jednak im wyższa ranga wyścigu – tym wyższa punktacja.
  4. Nasza punktacja jest wzorowana na tej znanej z rankingu UCI.

Punktacja podium za wyniki w klasyfikacji końcowej wyścigów UCI World Tour:

Otwórz zdjęcie

Punktacja podium w klasyfikacji etapowej wyścigów rangi World Tour 400+320+260

Otwórz zdjęcie

Punktacja podium w klasyfikacji końcowej wyścigów niższych kategorii:

Otwórz zdjęcie

Punktacja podium w klasyfikacji etapowej wyścigów niższych kategorii:

Otwórz zdjęcie

4. W czasie ostatnich kilkunastu lat ranking UCI przeszedł kilka reform, jednak dla ułatwienia, przyjmijmy, że niezależnie od roku, w którym odbywał się dany wyścig, wartość punktowa osiągniętych w nim wyników będzie podliczana na podstawie obecnej punktacji.

5. Punktacja wyścigów sklasyfikowanych w starej kategorii -„.HC” będzie taka sama, jak w przypadku Pro Series.

6. Za wyścigi UCI World Tour, które już nie istnieją, przyznajemy tyle samo punktów co za UAE Tour i Tour of Guangxi. To samo tyczy się wyścigów, które kiedyś były w kalendarzu UCI World Tour, ale dziś są sklasyfikowane niżej.

7. Podliczanie punktacji – uczestnik konkursu dostaje punkty adekwatnie do miejsc zajętych przez byłych uczestników Karpackiego Wyścigu Kurierów i ówczesnej rangi wskazanego  wyścigu.

Przykładowe odpowiedzi (korzystam z prawdziwych wyników, ale lepiej ich nie powielać – przynajmniej jeden z wymienionych zawodników nigdy nie startował w Karpackim Wyścigu Kurierów):

Tour of Beijing 2014 (2. Dan Martin i 3. Esteban Chaves)  – gdyby wszyscy wymienieni kolarze faktycznie startowali kiedyś w Karpackim Wyścigu Kurierów,  za tą odpowiedź należałoby przyznać 465 punktów. W 2014 roku Tour of Beijing był wyścigiem rangi World Tour, a dziś nie ma go w kalendarzu w związku z czym obowiązuje nas przy nim najniższa worldtourowa punktacja. Według niej, za drugie miejsce otrzymuje się 250, a za trzecie, 215 punktów. 250 + 215 = 465 – wynik końcowy.

Tour de Pologne 2018 (1. Michał Kwiatkowski, 2. Simon Yates, 3. Thibaut Pinot) – Gdyby wszyscy wymienieni kolarze faktycznie startowali kiedyś w „Karpackim”, odpowiedź byłaby warta 980 punktów, ponieważ 400+320+260=980

2. etap Tour de France 2013 (2. Peter Sagan, 3. Michał Kwiatkowski) – 50+25=75

8. Jedna odpowiedź może zawierać w sobie tylko jeden wyścig

9. Każdy uczestnik może udzielić dowolnej liczby odpowiedzi, jednak liczy się tylko ta najwyżej punktowana

10. Odpowiedzi można składać do 23 grudnia do godziny 23:59. 24 grudnia zostaną ogłoszone wyniki

11. Nagrody trafiają do pięciu uczestników, którzy osiągnęli najwyższy wynik punktowy. Jeśli na pięciu pierwszych miejscach będzie więcej niż pięciu uczestników, zorganizowana zostanie dogrywka pomiędzy najniżej sklasyfikowanymi – jej ewentualny termin zostanie wskazany 24 grudnia, w dniu ogłoszenia wyników konkursu.

*Bierzemy pod uwagę tylko wyścigi/etapy indywidualne

Przy poszukiwaniach przydatna może okazać się strona Pro Cycling Stats, a także oficjalna strona wyścigu. Wiele może ułatwić wam również zapoznanie się z informacjami zawartymi na stronie z wynikami ubiegłorocznego konkursu 😉

Poprzedni artykułOficjalnie: Jonas Vingegaard będzie bronił tytułu w Tour de France, Primož Roglič spróbuje powalczyć w Giro
Następny artykułStartuje Kerstperiode – najbardziej intensywny okres w kalendarzu przełajowym
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maks
Maks

Tacx Pro Classic 2017 1.1.(1. Timo Roosen i 2. Taco van der Horn)

Inez
Inez

Paryż-Nicea etap 7, 2.UWT (1. Max Schachmann, 2. Tiesj Benoot)

Inez
Inez

Baloise Belgium Tour 2015 klasyfikacja generalna 2.HC (2. Tiesj Benoot, 3. Gaëtan Bille)

Michał
Michał

Tour of Slovenia 2022, 2.Pro, (1. Tadej Pogačar, 2. Rafał Majka)