fot. INEOS Grenadiers

Choć Tom Pidcock (INEOS Grenadiers) rozpoczął sezon prawie miesiąc temu, wciąż nie był znany jego szczegółowy kalendarz. Takowy został opublikowany w mediach społecznościowych jego drużyny w ubiegłym tygodniu. Wciąż nie wiadomo jednak, czy Brytyjczyk przystąpi do obrony tytułu mistrza świata w Hoogerheide.

Tom Pidcock ma już za sobą siedem wyścigów przełajowych w tym sezonie i jest na półmetku. Ekipa INEOS Grenadiers w ubiegłym tygodniu opublikowała kalendarz Brytyjczyka na kolejne tygodnie. W oczy rzuca się przede wszystkim bardzo intensywny okres świąteczny, poprzedzony startem w Exact Cross w Mol (23.12).

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, mistrz świata weźmie udział w Pucharze Świata w Gavere, a następnie wystartuje w: Telenet Superprestige w Heusden-Zolder (27.12) i Diegem (28.12), Exact Cross w Loenhout (30.12), a także X²O Badkamers Trofee w Baal (1.01) i Herentals (5.01).

Następnie Tom Pidcock zrobi sobie kilkutygodniową przerwę, najprawdopodobniej na zgrupowanie drużyny INEOS Grenadiers, i stanie na starcie Pucharu Świata w hiszpańskim Benidormie. Występ Brytyjczyka w mistrzostwach świata w Hoogerheide, gdzie broniłby tytułu zdobytego na początku tego roku w Fayetteville, wciąż pozostaje niewiadomą.

Jak dotąd Tom Pidcock prezentuje solidną dyspozycję, która pozwoliła mu na sięgnięcie po zwycięstwo w Telenet Superprestige w Boom i X²O Badkamers Trofee w Kortrijk. Oprócz tego, dwukrotnie stawał na podium przełajowego Pucharu Świata – we wczorajszym wyścigu w Dublinie uplasował się na trzeciej pozycji.

Kalendarz przełajowych startów Toma Pidcocka:

W przyszłą sobotę w Val di Sole odbędzie się kolejna runda Pucharu Świata. Transmisja z wyścigu kobiet będzie dostępna od 12.50, a z rywalizacji mężczyzn od 14.20 w Playerze/GCN+.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments