fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Po prawie dwóch miesiącach od ogłoszenia konkursu na nowego dyrektora sportowego Polskiego Związku Kolarskiego poznaliśmy nazwisko kandydata wybranego na to stanowisko. Ważną rolę w polskim kolarstwie obejmie Marek Rutkiewicz.

Na początku października poznaliśmy dość restrykcyjne wymagania dotyczące kandydata na stanowisko dyrektora sportowego Polskiego Związku Kolarskiego. Następca Wacława Skarula musiał spełniać takie warunki jak m.in.:

• wykształcenie wyższe,
• minimum 5-letni staż pracy w dyscyplinie kolarstwo,
• znajomość przepisów i procedur związanych z planowaniem i rozliczaniem zadań
realizowanych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT),
• znajomość prowadzenia dokumentacji w zakresie organizacji szkolenia,
• doświadczenie w pracy trenerskiej oraz menedżerskiej,
• znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, umożliwiająca swobodne komunikowanie się w zakresie zawodowym

Choć nie mamy jeszcze oficjalnego stanowiska PZKol to wybór potwierdził już sam zainteresowany – po długim procesie poszukiwania nowego dyrektora sportowego zdecydowano się powierzyć tę rolę Markowi Rutkiewiczowi. 41-latek zakończył długą zawodową karierę w 2020 roku i od tamtej pory pracował jako DS w zespole HRE Mazowsze Serce Polski. Teraz przed byłym kolarzem zupełnie nowe wyzwania, z pewnością zupełnie inne od tego czym zajmował się w swoim dotychczasowym życiu. Marek Rutkiewicz rolę dyrektora sportowego Polskiego Związku Kolarskiego przejmie od Wacława Skarula i będzie drugim DSem pracującym za kadencji prezesa Grzegorza Botwiny.

Poprzedni artykułEkipa B&B Hotels – KTM znika oficjalnie z peletonu
Następny artykułVictor Koretzky ucieka z B&B do BORA-hansgrohe
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja

Z całym szacunkiem, ale ten cofidis się ciągnie jak glut spod nosa.

Irmina
Irmina

Skarul odchodzi? Nie wierze. Nowym dyrektorem koksiarz? To chyba żart