fot. UCI Cyclocross World Cup

W najbliższy weekend przełajowy Puchar Świata „ucieknie” z krajów Beneluksu i przeniesie się do Irlandii, a konkretnie do Dublinu, gdzie rozegrana zostanie dziewiąta runda cyklu. Na starcie staną między innymi: Wout van Aert, Puck Pieterse, Tom Pidcock czy Fem van Empel. Zabraknie natomiast Mathieu van der Poela.

Przed nami dziewiąta runda przełajowego Pucharu Świata, która odbędzie się w najbliższą niedzielę w irlandzkim Dublinie. Organizatorzy cyklu opublikowali dziś listy zgłoszeń do wyścigów elity mężczyzn i kobiet.

Na starcie zmagań kobiet mają stanąć liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata elity i orliczek – Fem van Empel (Pauwels Sauzen-Bingoal) oraz Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck), które w tym sezonie są zdecydowanie najmocniejszymi zawodniczkami. Oprócz nich, w wyścigu mają wziąć udział: Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal), Inge van der Heijden (777) czy Pauline Ferrand-Prevot (INEOS Grenadiers).

Do Irlandii, według listy zgłoszeń, nie wybierają się natomiast Shirin van Anrooij (Baloise Trek Lions), Aniek van Alphen (777), Blanka Vas (Team SD Worx) czy Marianne Vos (Jumbo-Visma), której na przełajowych trasach nie zobaczymy jeszcze przez kilka tygodni.

W odsłonie Pucharu Świata w Dublinie nie weźmie udziału też Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), którego czeka przymusowa przerwa spowodowana zgrupowaniem ekipy w Hiszpanii. Na starcie zameldują się jednak Wout van Aert (Jumbo-Visma) – drugi kolarz Pucharu Świata w Antwerpii – oraz Tom Pidcock (INEOS Grenadiers), aktualny mistrz świata, a także Laurens Sweeck (Crelan-Fristads) – lider klasyfikacji generalnej cyklu.

W wyścigu wystartują też: Eli Iserbyt, Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen-Bingoal), Lars van der Haar czy Joris Nieuwenhuis (Baloise Trek Lions).

Listy zgłoszeń: kobiety, mężczyźni

Transmisja z wyścigu kobiet w Dublinie będzie dostępna od 13.30 w Playerze/GCN+ (z odtworzenia o 16.15 w Eurosporcie 2), a z rywalizacji mężczyzn od 15.00 w Eurosporcie 2 i Playerze/GCN+.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments