fot. One Belt One Road Nation's Cup Hungary

Już wiemy gdzie pierwsze kroki w seniorskim peletonie postawi jeden z najbardziej utalentowanych polskich juniorów – Hubert Grygowski. 18-latek w przyszłym roku zasili CIC U Nantes Atlantique, francuską drużynę kontynentalną.

Hubert Grygowski ma za sobą świetny sezon 2022 w barwach UKS Copernicus CCC Toruń, a także (a może przede wszystkim) jako reprezentant Polski. 18-latek to m.in. zwycięzca zaliczanego do Pucharu Narodów węgierskiego One Belt One Road, triumfator etapowy z tej imprezy, a także innej wliczającej się do tego prestiżowego cyklu, czyli niemieckiego LVM Saarland Trofeo. Do tego młody kolarz zajmował wysokie miejsca w kilku belgijskich wyścigach – np. 2. lokatę w Guido Reybrouck Classic, 6. miejsce w Danilith Nokere Koerse czy 8. pozycję w juniorskim Gandawa-Wevelgem.

Teraz przed nim premierowe kroki w seniorskim peletonie. Jako pierwszoroczny orlik Hubert zacznie swoje ściganie w barwach francuskiego CIC U Nantes Atlantique – ekipy ścigającej się z licencją trzeciej dywizji, acz mającej bardzo ciekawy kalendarz zawierający praktycznie wszystkie francuskie wyścigi zawodowe, w tym te z cyklu Pro Series. Dodatkowo ekipa ta świetnie promuje młodych kolarzy – po tym sezonie dwóch z nich trafiło do World Touru. Czy Hubert Grygowski w najbliższych latach pójdzie ich śladem? Potencjał na to ma z pewnością.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments