Producent kół Classified oraz Powershift – rowerowych przekładni planetarnych schowanych w tylnej piaście, firma Classified Cycling z siedzibą w Antwerpii, planuje zainwestować dodatkowe 22 mln euro w rozbudowę swojego systemu zmiany przełożeń. Firma zamierza rozbudować ofertę o układy napędowe do rowerów elektrycznych, a także umocnić swoją obecności na rynkach światowych.

Inwestycja ta możliwa jest dzięki dołączeniu z początkiem grudnia br. Active Partners do grona obecnych inwestorów: Bridford Investments Limited oraz doskonale znanych w kolarstwie medalistów olimpijskich i mistrzostw świata – Toma Boonena, Anny Van der Breggen, Andre Greipela i Marcela Kittela. Active Partners to inwestor wspierający znane marki jak Rapha i Evans Cycles.

Classified Cycling prowadzi obecnie współpracę partnerską z ponad 40 markami. Dzięki kooperacji z 25 dystrybutorami dociera ze swoimi produktami do ponad 300 dealerów na kluczowych rynkach. Uzyskane wsparcie finansowe zostanie przeznaczone do przyspieszenia rozwoju biznesowego marki, głównie na rynkach Stanów Zjednoczonych Ameryki i Europy. Belgijski producent chce nowe środki przeznaczyć na rozwój i wejście na rynek rowerów elektrycznych wykorzystując technologię Powershift do budowania lżejszych, bardziej wytrzymałych i wydajniejszych przekładni rowerowych rozszerzając tym samym grupę klientów docelowych.

Technologia Powershift Classified jest pierwszym tak mocnym skokiem technologicznym na rynku od czasu gdy został on zdominowany przez Shimano i SRAM. Wrażenia z jazdy rowerem dzięki naszej innowacji są tak odmienne od aktualnie przyjętego paradygmatu, że można je określić jako magiczne. Dzięki nowej inwestycji i z apetytem jaki mamy, by wstrząsnąć przemysłem rowerowym, jesteśmy dobrze przygotowani by dotrzeć z naszym produktem do rowerzystów na całym świecie. Udało nam się podpisać umowy o współpracy z ponad 40 markami i szukamy możliwości rozwoju naszego biznesu jako dostawca dla największych producentów na rynku. Będziemy również doskonałym partnerem dla branży e-rowerów, ponieważ pracujemy nad ulepszeniem technologicznym dla tej szybko rosnącej grupy rowerzystów.” 

Mathias Plouvier – współzałożyciel i prezes w Classified Cycling.

“Classified rewolucjonizuje rynek rowerów i e-rowerów dzięki naprawdę nowemu i innowacyjnemu produktowi, który radykalnie poprawia wrażenia z jazdy wszystkim rowerzystom. Przejedź się na tym raz, a od razu poczujesz różnicę.

Jesteśmy podekscytowani wizją transformacji przyszłości kolarstwa proponowaną przez Mathiasa i Roëlla i z niecierpliwością oczekujemy by pomóc zespołowi w przyspieszeniu rozwoju ich produktu, rozwoju sieci partnerów i dystrybucji, a co za tym idzie globalnemu upowszechnieniu ich technologii zarówno w przemyśle rowerowym jak i pośród użytkowników.”

Nick Evans – partner zarządzający w Active Partners.

Założona w 2019 roku firma Classified Cycling stworzyła technologię określoną mianem Powershift, czyli bezprzewodowego systemu zmiany biegów, który wprowadza niespotykaną dotąd jakość. Zmiana przełożeń odbywa się praktycznie natychmiastowo i jest możliwa również przy pełnym obciążeniu napędu. Żaden inny produkt dostępny obecnie na rynku nie oferuje takiej możliwości. Classified wprowadził ten produkt na rynek i od roku 2021 jest on dostępny już dla końcowego odbiorcy.

Technologia wymyślona przez Plouviera i Roëlla van Druten (obaj panowie posiadają korzenie sięgające układów napędowych z branży motoryzacyjnej) to pierwszy w swoim rodzaju system ułatwiający ich zmianę w tak prosty sposób, co przypomina poniekąd systemy spotykane w branży motoryzacyjnej. Powershift to nic innego jak mechanizm wbudowany w tylną piastę koła spełniający funkcję wózka przedniej przerzutki, który zmienia położenie łańcucha pomiędzy tarczami układu korbowego.

Coś więcej o Classified Cycling.

Classified jest producentem bardzo wyspecjalizowanych technologicznie produktów z misją dostarczenia użytkownikom rowerów przekładni rowerowych działających w bardzo efektywny sposób i bardzo prostych w obsłudze. Nad urzeczywistnieniem tej idei pracuje 45 osób rozmieszczonych w biurach w Antwerpii (Belgia) i Eindhoven (Holandia). Produkty tej marki (Powershift – system przekładni rowerowych i koła Classified) są seryjnie wykorzystywane w budowie rowerów ponad 40 marek rowerowych, a dostępne w sprzedaży na całym świecie poprzez istniejącą sieć dystrybutorów i dealerów. Classified Powershift zdobył w 2021 roku został uhonorowany nagrodą Gold Award na największych targach rowerowych Eurobike.

Parę słów o Active Partners.

Active Partners to zorientowana na klienta końcowego firma inwestycyjna, która wspiera i buduje kultowe marki jutra, współpracując z wizjonerskimi startupami na wszystkich etapach rozwoju. Założona w 2004 roku firma ta zainwestowała w światowej klasy biznesy, takie jak Rapha, Evans Cycles, Soho House, Finisterre, TALA, LEON, Northern Monk, Vinterior i Code First Girls. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.active.partners.

Dystrybutor w Polsce: Pro Bikes 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments