fot. Voster ATS Team

Po 2 latach spędzonych w HRE Mazowsze Serce Polski 27-letni Piotr Brożyna zdecydował się na powrót do Voster ATS Team. Urodzony w Zakopanem kolarz reprezentował już tę ekipę w sezonie 2020.

Piotr Brożyna swoją seniorską przygodę z kolarstwem rozpoczął w 2015 roku w barwach CCC Sprandi Polkowice. Syn Tomasza Brożyny przez kolejne lata ścigał się z sukcesami w pomarańczowych barwach, w nich był m.in. 3. w klasyfikacji generalnej Okolo Slovenska czy 6. w Turul Romaniei. Następnie trafił do Voster ATS Team, gdzie zaliczył jeden ze swoich lepszych sezonów w karierze – był 5. w Sibiu Cycling Tour, a przede wszystkim wygrał etap i zajął 3. miejsce w generalce Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Później były 2 lata w formacji Dariusza Banaszka – w HRE Mazowsze Serce Polski Piotrowi nie wiodło się już jednak aż tak dobrze, choć 27-latek był m.in. 5. w CCC Tour – Grody Piastowskie. Teraz przed nim powrót do ekipy, którą już zna.

Muszę przyznać, że dla mnie ten sezon był najgorszym w mojej dotychczasowej karierze, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Ale z optymizmem patrzę na nowy rok i kolejny sezon. Wierzę, że powrót do tej drużyny sprawi, że odnajdę swoją formę, chociażby z sezonu 2020, kiedy ścigałem się w drużynie Voster ATS. Zrobię wszystko, żeby ten 2023 był nawet jeszcze lepszym. Cieszę się z tego powrotu. Będzie to dla mnie rok pełen wyzwań i szansa na pokazanie swojej najlepszej strony. Podchodzę do wszystkiego co przede mną z czystą głową

— powiedział Piotr Brożyna po podpisaniu nowej umowy z Voster ATS Team.

Cieszę się, że Piotrek wraca do nas. W sezonie 2020 był bardzo silnym filarem zespołu, doskonale radził sobie w górach. Liczę na to, że w nowym roku będzie równie dobry lub nawet lepszy. Obserwowałem go ostatnie 2 lata i wiem, że to nie był ten kolarz, którego znam. Co prawda widziałem w tym sezonie kilka solidnych przebłysków Piotrka, ale liczę, że w kolejnych miesiącach wróci na swoje tory i będzie jednym z lepszych górali wśród ekip, z którymi się ścigamy na co dzień. Biorąc pod uwagę fakt, że będzie miał przy sobie Artura Sowińskiego, wierzę, że stworzą razem silny duet w górach

— dodał Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team.

Tym samym polska grupa kontynentalna ma już 11 kolarzy w składzie na sezon 2023. Nowymi nabytkami są Bartosz Rudyk, Igor Sęk oraz właśnie Piotr Brożyna.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Głos kibica
Głos kibica

Zmarnowane miejsce w kadrze 🇵🇱 ale widocznie to jak w piłce, liczą się układy 🤦

Woziwoda kolarstwa
Woziwoda kolarstwa

Szansa Pana Piotra odjechała z chwilą razpadu CCC. Teraz polska ściana -kiszenie się w sosie własnego podwórka. By się stąd wyrwać gdziekolwiek oprócz Dukli Trencin droga jest jedna:
Punkty z kalendarza uci i tytuł mistrza Polski.
Może ktoś zagladnie wtedy do cv jak senior zarekomenduje po starych łączach.
27 lat to kiedyś optimum możliwości, dziś stara kość.
Trzymam kciuki za Pana Piotra , w końcu to jeden z lepszych kolarzy naszego krajowego peletonu .