Były mistrz Włoch juniorów, ścigający się obecnie w barwach Astana Qazaqstan Development Team, 20-letni Gianmarco Garofoli przejdzie na kolejne 2 lata do głównego, czyli worldtourowego zespołu z Kazachstanu.

Młody Włoch był jednym z najlepszych juniorów na świecie w swoim roczniku. W 2019 roku, jako pierwszoroczny, został mistrzem swojego kraju, wygrał sporo wyścigów w swojej ojczyźnie, a przede wszystkim zajął 5. miejsce na Mistrzostwach Świata w Yorkshire. O dziwo drugi rok juniora dla Gianmarco Garofoliego nie był już tak świetny, acz nadal był bardzo dobry, dzięki czemu ten trafił do Development Team DSM.

Po swoim pierwszym roku w orliku, gdzie był m.in. 2. w klasyfikacji generalnej Giro Ciclistico della Valle d’Aosta – Mont Blanc, Włoch zamienił jedną młodzieżówkę na inną i trafił do Astana Qazaqstan Development Team. Ten rok był z kolei dla niego… dość anonimowy, acz i tak wystarczył by trafić do głównej ekipy z Kazachstanu, czyli Astana Qazaqstan Team, gdzie podpisał 2-letni kontrakt.