fot. Instagram / Agata Lang

Legendarny włoski konstruktor rowerów nie zwalnia tempa mimo bardzo sędziwego wieku. Dzisiaj w Mediolanie zaprezentował swój nowy projekt – 18 grudnia w Cambiago zostanie otwarte muzeum, w którym wśród rozmaitych eksponatów będą rowery byłych mistrzów – od Giuseppe Saronniego, Paolo Bettiniego przez Gianniego Bugno. 

Data prezentacji nie została wybrana przypadkowo. Dokładnie 25 listopada 1945 roku Ernesto Colnago zaczął pracować jako spawacz w fabryce rowerów Gloria w Mediolanie. W ten sposób zaledwie 13-letni Ernesto rozpoczął przygodę z konstruowaniem rowerów, która przerodziła się w światową karierę. Dzisiaj bowiem marka Colnago jest jedną z najlepszych i najbardziej prestiżowych, a na produkowanych przez nią rowerach sukcesy od dekad odnoszą najwięksi mistrzowie kolarstwa. Obecnie triumfy na rowerze Colnago święci chociażby Tadej Pogačar.

Od 18 grudnia br. w miejscowości Cambiago położonej nieopodal Mediolanu będzie można odwiedzać nowe muzeum, w którym będą znajdowały się rowery skonstruowane przez Ernesto Colnago. Ponadto wśród eksponatów znajdą się fotografie, multimedia oraz oryginalne koszulki z wyścigów.

W piątkowym wydarzeniu w Mediolanie uczestniczyła Agata Lang – członkini Komitetu Zarządzającego UCI oraz Lang Teamu, który organizuje między innymi wyścig Tour de Pologne. W mediach społecznościowych napisała:

– Gratulacje dla Ernesto Colnago za wspaniałą karierę oraz zrewolucjonizowanie świata kolarskiego i tworzenie historii kolarstwa. Dziś podzieliliśmy się wartościowymi wspomnieniami, które zostaną na zawsze w nowym muzeum. Ponadto ONZ powiadomiła nas, że część obchodów Światowego Dnia Roweru [3 czerwca] odbędzie się właśnie tam

– napisała Agata Lang.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments