fot. Astana Qazaqstan Team

Igor Chzhan zostaje na dłużej w Astana Qazaqstan Team. 23-letni stażysta kazachskiej formacji podpisał teraz 2-letni kontrakt z tym zespołem.

Młody, urodzony w Tałdykorganie zawodnik ma za sobą kilka lat ścigania się w mniejszych ekipach. W 2018 roku miał okazję rozwijać się pod skrzydłami trenerów UCI World Cycling Center w Aigle, następnie trafił do zespołu Astana City. 23-letni Kazach przewinął się jeszcze przez Vino – Astana Motors i Almaty Cycling Team, a stamtąd trafił na staż do worldtourowego zespołu Astana Qazaqstan Team. Ten jak widać się powiódł, a formacja Alexandre Vinokourova związała się z Igorem Chzhanem na dłużej.

W dorobku 23-latka znajdziemy m.in. dwa złote medale tegorocznych Mistrzostw Azji – w wyścigu ze startu wspólnego oraz jeździe drużynowej na czas. Jako stażysta młody zawodnik nie został jednak wyróżniony przez zespół specjalną koszulką, zobaczymy jak będzie w nowym sezonie. Oprócz tego sukcesy Igora Chzhana dotyczyły raczej mniejszych imprez – np. w tym roku wygrał turecki wyścig jednodniowy Grand Prix Velo Alanya.

Poprzedni artykułDominika Włodarczyk i Mariusz Gil wygrywają w śnieżnym Owocowym Przełaju
Następny artykułDziś Vlaamse Druivenveldrit Overijse – „Matka wszystkich wyścigów przełajowych”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments