fot. UCI Cyclocross World Cup Benidorm

Brązowa medalistka mistrzostw świata w Fayetteville i aktualna mistrzyni Włoch w kolarstwie przełajowym poinformowała, że pod koniec listopada wróci do rywalizacji. Przez pierwsze tygodnie będzie rywalizowała w ojczystych wyścigach.

Silvia Persico w rozmowie z VeloNews zapowiedziała swój powrót do ścigania w przełajach. Aktualna mistrzyni Włoch i trzecia zawodniczka mistrzostw świata w Fayetteville ma za sobą znakomity sezon szosowy, w którym odniosła 3 zwycięstwa, a także zdobyła brązowy medal światowego czempionatu ze startu wspólnego i uplasowała się w czołowych dziesiątkach Tour de France Femmes i Giro d’Italia Donne.

Po ponad dwóch miesiącach bez wyścigów, Włoszka wróci do rywalizacji w domowym Gran Premio Val Fontanabuona, zaplanowanym na 26 listopada. Kampanię włoskich wyścigów zakończy startem w Pucharze Świata w Val di Sole trzy tygodnie później, by następnie przenieść się do Belgii. Silvia Persico planuje też start w Pucharze Świata w Benidormie (22 stycznia), który połączy z obozem przygotowawczym nowej ekipy – UAE Team ADQ – a także weźmie udział w mistrzostwach świata, które na początku lutego odbędą się w Hoogerheide.

Włoszka swoimi występami pokazuje, że można łączyć występy w przełajach i na szosie

– W tym roku łatwo mi było połączyć przełaje z wyścigami szosowymi. Weszłam dobrze w sezon przełajowy i myślę, że pomógł mi on również na szosie, gdzie też poszło mi bardzo dobrze. To był niesamowity sezon

– mówiła w rozmowie z VeloNews Silvia Persico.

Włoszka wypowiedziała się też na temat Fem van Empel, która w tym sezonie całkowicie zdominowała kobiece kolarstwo przełajowe, wygrywając wszystkie rundy Pucharu Świata i zdobywając tytuł mistrzyni Europy.

– O mój Boże, ona jest naprawdę mocna. Ścigałam się z nią w ubiegłych latach, uważam, że w ostatnich miesiącach zrobiła ogromny progres. Jest bardzo młoda, ale podoba mi się sposób, w jaki się ściga. Ma dobrą głowę i potrafi znaleźć idealny moment do ataku. Lubię ją jako kolarkę

– dodała przełajowa mistrzyni Włoch.

Pierwszą okazją dla Silvii Persico do zmierzenia się z Fem van Empel będzie najprawdopodobniej wspomniany już Puchar Świata we włoskim Val di Sole.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments