Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Tom Boonen udzielił obszernego wywiadu serwisowi Velonews, w którym jednym z poruszonych wątków była kariera Remco Evenepoela i jego szanse na wygranie Wielkiej Pętli. Zdaniem belgijskiej legendy te są całkiem spore, a wszystko jest kwestią czasu.

Czy Remco Evenepoel pojedzie na Tour de France w 2023 roku? A może celuje w Giro d’Italia w przyszłym roku? Jak powiedział Patrick Lefevere tego dowiemy się dopiero na przełomie grudnia i stycznia, kiedy zostaną światu zdradzone kalendarze startowe liderów Soudal – Quick Step. Niezależnie od decyzji mocno w swojego rodaka wierzy jednak jedna z legend tej ekipy i całego belgijskiego kolarstwa, czyli Tom Boonen.

Remco Evenepoel ma wszystko by wygrać Tour de France. Naprawdę w to wierzę. Nie twierdzę, że na pewno zwycięży Tour de France, ale nie sądzę, aby można było znaleźć kogoś, kto nie zgadzałby się z tezą, że szansa na to jest ogromna. Ma wszystko, czego potrzeba kolarzowi, aby sięgnąć po triumf w Tourze i mam nadzieję, że to osiągnie. Remco jest silny psychicznie i radzi sobie z presją

— opowiedział Tom Boonen.

42-latek ustosunkował się w wywiadzie dla Velonews także do tematu ewentualnego przejęcia Remco Evenepoela przez inną ekipę. Podczas tego okienka podobno miała wpłynąć do Patricka Lefevere’a oferta ze strony INEOS Grenadiers, o czym było głośno w mediach, ale sam Tom Boonen mocno podważa prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

Nie sądzę, aby zmiana ekipy przez Remco miała sens, ponieważ zespół dzięki niemu może liczyć na dwóch największych belgijskich sponsorów, którymi są Soudal i Quick-Step. Te firmy mają tak wspaniałą historię w sporcie. Gdyby Remco odszedł to ekipa nie tylko straciłaby kolarza, ale i plan na następne lata. Cała Belgia mogłaby odsunąć się od tej ekipy, to byłby wizerunkowy strzał w stopę, więc nie sądzę, żeby to się kiedykolwiek zdarzyło. Patrick ma wielki plan, a sponsorzy są gotowi go sfinansować, aby spełnić marzenie naszego narodu w postaci ponownego triumfu w Tour de France

— wyjaśnił Tom Boonen.

Poprzedni artykułCory Greenberg – z szpitalnego łóżka do Pro Teamu
Następny artykułMykhaylo Kononenko zdyskwalifikowany z Mistrzostw Świata 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments