Zanim do rywalizacji o tytuły mistrzów i mistrzyń Europy przystąpili zawodowcy, rozegrano wyścigi mastersów. Wśród mężczyzn 70-74 mistrzem Europy został Waldemar Banasiński, a w zmaganiach kategorii 40-44 trzecie miejsce zajął Mariusz Gil.

W piątek na wymagającej trasie w Namur rywalizowali mastersi. Na starcie licznych wyścigów nie zabrakło też Polaków, którzy odgrywali w nich główne role. W rywalizacji mężczyzn 70-74 tytuł mistrza Europy zdobył Waldemar Banasiński, zdecydowanie pokonując Fransco Javiera Sancheza de Diego (Hiszpania) i Wouta Delwela (Holandia).

Na podium stanął też Mariusz Gil, który w swojej kategorii wiekowej – mężczyźni 40-44 – uplasował się na trzeciej pozycji. Polak uległ jedynie dwóm Francuzom – Thibaut Vassalowi i Valentinowi Cosnierowi.

Bliski medalu był natomiast Andrzej Kaiser, który w kategorii mężczyzn 50-54 zajął czwarte miejsce, tracąc do trzeciego Stephane Passade Saint Aunis (Francja) tylko 5 sekund. Triumfował Robin Seymour (Irlandia), a za nim uplasował się Danny Sleeckx (Holandia).

Wyniki

Dziś poznamy rozstrzygnięcia mistrzostw Europy wśród juniorek, orlików i elity kobiet – więcej o imprezie można przeczytać –> tutaj.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.