fot. UKS Krupiński Suszec

Za nami pierwszy Super Puchar Polski, który został rozegrany w ramach Wyścigu Przełajowego Puchar 800-lecia Mikołowa. Zmagania miały rangę UCI C2, co zachęciło do startu zawodników i zawodniczki z zagranicy. W wyścigu elity kobiet najlepsza była Słowaczka Pavla Havlikova, a na drugim miejscu uplasowała się mistrzyni Polski – Dominika Włodarczyk – natomiast wśród mężczyzn triumfował Marek Konwa.

W sobotę w śląskim Mikołowie odbył się pierwszy z trzech polskich wyścigów, wchodzących w skład kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej – Puchar 800-lecia Mikołowa. Klasa zmagań zachęciła do startu nie tylko Polki i Polaków, ale także zawodników i zawodniczki z zagranicy – głównie z Czech i Słowacji.

W rywalizacji elity kobiet, zaciętą rywalizację stoczyły między sobą mistrzyni Polski – Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) – wraz z doświadczoną Słowaczką, Pavlą Havlikovą (Lawi Junior Team), która w tym roku wygrywała w dwóch wyścigach UCI w swojej ojczyźnie. Ostatecznie, górą z tego pojedynku wyszła Słowaczka, zapisując na swoim koncie kolejny triumf w tym sezonie. Dominika Włodarczyk przecięła linię mety na drugiej pozycji, ze stratą niewiele ponad pół minuty.

Podium uzupełniła aktualna mistrzyni Austrii – Nadja Heigl – reprezentująca barwy KTM Alchemist p/b Brenta Breaks. Oprócz Dominiki Włodarczyk, która była najlepszą zawodniczką do lat 23, w czołowej dziesiątce uplasowało się sześć Polek: Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team; 4. miejsce), Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team; 5.), Barbara Borowiecka (Giant Gorzów Liv Team; 6.), Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior Zator; 8.), druga orliczka – Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska; 9.) i Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski), która zamknęła czołową dziesiątkę.

Zmagania elity mężczyzn również zdominowała dwójka zawodników – Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike) i Simon Vanicek (CEZ Cyklo Team Tabor). Kolarze po raz piąty spotkali się na przełajowych trasach i po raz drugi lepszy był aktualny mistrz Polski, który z bezpieczną przewagą przeciął linię mety przy mikołowskich Plantach i mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa UCI w tym sezonie.

Z większą, ponad dwuminutową stratą, podium uzupełnił inny z Czechów – Jakub Riman (TJ Auto Skoda Mlada Boleslav). Podobnie jak w przypadku wyścigu elity kobiet, wśród mężczyzn w czołowej dziesiątce dominowały biało-czerwone flagi. Na piątej pozycji uplasował się Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin Accent), a na kolejnym miejscu finiszował Dawid Jona (Grupa Kolarska Gliwice). Oprócz nich, w dziesiątce znaleźli się Piotr Brzózka (JBG-2 Cryospace; 8.), Patryk Kostecki (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike; 9.) i Michał Paterak (LKS Bryksjusz Gościęcin; 10.). Najwyżej z orlików finiszował natomiast Dominik Górak (TTS.Coach / Spica Solutions Team), który zajął jedenastą pozycję.

Wyniki juniorów (top3):
1. David Friedel (Bikeshop Racing Team)
2. Jakub Kuba (Dukla Praha)
3. Ksawier Garnek (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike)

Wyniki juniorek (top3):
1. Maja Józkowicz (Akademia Kolarska Bonecki Team)
2. Tatiana Gromada (Pho3nix Cycling Team)
3. Aleksandra Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek)

W tym roku w Polsce odbędą się jeszcze dwa przełajowe wyścigi wpisane w kalendarz Międzynarodowej Unii Kolarskiej – w Suszcu (26 listopada) oraz w Gościęcinie (27 listopada).

Wyniki pozostałych kategorii:

Żak
1. Piotr Sopa (LUKS Feniks Czernica)
2. Mikołaj Bereźnicki (JKK Jeleniogórski Klub Kolarski)
3. Marcel Sikora (SK przy SP31 Kielce)

Żakini
1. Gabriela Skrzypczak (KS Klif Chłapowo)
2. Aleksandra Spilok (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik)
3. Marta Sekta (UKS Avatar)

Młodzik
1. Wojciech Cierpicki (UKS Sportowiec Piła)
2. Mikołaj Klaczkowski (KLKS Azalia Brzóza Królewska)
3. Igor Górka (UKS Avatar)

Młodziczka
1. Linda Sitkova (ACK Stara Ves nad Ondrejnici)
2. Natalia Piróg (Pho3nix Cycling Team)
3.Karolina Frydrychova (TJ Auto Skoda Mlada Boleslav)

Junior młodszy
1. Krzysztof Gdula (Pho3nix Cycling Team)
2. Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda)
3. Jan Jackowiak (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń)

Juniorka młodsza
1. Klara Palagyiova (ACK Stara ves nad Ondrejnici)
2. Kinga Słomka (Stowarzyszenie Kolarski Mikołów)
3.Emilia Bindacz (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik)

Kobiety masters
1. Joanna Wąsiel (Rowerownia Rainbow Team)
2. Kinga Skrzypczak (KS Team Chłapowo)
3. Pavlina Marackova (SK Jiri Team Ostrava Z.S.)

Masters I
1. Maksymilian Bieniasz (Rowerownia Rainbow Team)
2. Jarosław Wolcendorf (Jkobcycles.com)
3. Przemysław Baranowski (niezrzeszony)

Masters II
1. Andrzej Kaiser (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric Team)
2. Arkadiusz Jusiński (Evanlite)
3. Marcin Mróz (Białobłocki Pro Coaching Team)

Masters III
1. Ivo Kovarik (DK Bikeshop Racing Team)
2. Krzysztof Gierczak (Zryw Buszkowiczki)
3. Jacek Brzózka (JBG-2 Cryospace)

Masters IV
1. Waldemar Banasiński (Browar Fortuna)
2. Jiri Sedlacek (SK Jiri Team Ostrava Z.S.)
3.Leszek Ziętkowski (niezrzeszony)

Amatorzy
1. Michał Kucewicz (CST Accent MTB Team)
2. Marcin Urbaniak (KS Stomil Poznań)
3. Daniel Smolarz (Gomola Pack-Center)

Amatorki
1. Aldona Trzebiatowska (Bogdziewicz Team Cumulus)
2. Anna Michalak-Warżała (Ski@Bike House Team)
3. Dagmara Helman (Helman Sport Team)

Wyniki Pucharu 800-lecia Mikołowa

Jutro w Kluczborku odbędzie się II Międzynarodowy Wyścig w Kolarstwie Przełajowym im. Mieczysława Godzwona (klasa A PZKol).

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments