fot. Grzegorz Trzpil

Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas juniorów, jeden z naszych największych talentów z rocznika 2004, czyli Marek Kapela przejdzie do niemieckiego Team Dauner | Akkon.

Drużyna kontynentalna zza naszej zachodniej granicy od początku swojego funkcjonowania skupia się na pracy z młodzieżą. Philipp Mamos i wspierający go jako dyrektor sportowy zwycięzca Mediolan – San Remo 2013 Gerald Ciolek starają się wyłowić talenty z lokalnego podwórka, ale nie zamykają się na kolarzy z innych państw. Jako przykład niech posłuży, ze w tym sezonie ścigał się tam m.in. 8. zawodnik Mistrzostw Świata z 2019 roku, aktualny mistrz RPA elity w jeździe indywidualnej na czas Byron Munton.

Jeśli zaś chodzi o sylwetkę polskiego juniora to w tym roku jego największymi sukcesami na szosie były mistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej na czas, triumf w belgijskim wyścigu Izegem-Kachtem, niejedno zwycięstwo w Pucharach Polski czy wiele dobrych wyników za granicami kraju. Marka Kapelę co prawda kilkukrotnie prześladował pech w postaci kraks, ale z pewnością można wierzyć, że gdy pech go opuści to pokaże jeszcze nie raz na co go stać. Dla 18-letniego Polaka przejście do Team Dauner | Akkon to rzecz jasna pierwszy krok w zawodowej karierze kolarskiej.

Więcej o sezonie Marka można przeczytać w dość szczegółowym wpisie jego ojca, który zawsze szczegółowo relacjonuje starty swojego syna:

Poprzedni artykułDalsze echa trasy Giro d’Italia 2023: Merckx, Cattaneo, Vegni
Następny artykułNaszosowe podsumowanie sezonu 2022: Bahrain – Victorious
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
charemski
charemski

Powinno być info, że artykuł sponsorowany. Nie przeczytasz wszystkiego jak nie założysz konta na fb. Nie założyłem, nie przeczytałem.

charemski
charemski

Artykuł zawiera link afiliacyjny. News ma charakter zajawki, zachęcającej do kliknięcia tzw. clickbait. Nie sądzę, że to było celem autora, ale tak wyszło.