fot. UKS Krupiński Suszec

W weekend w słowackiej miejscowości Dohnany odbyły się dwa wyścigi przełajowe kategorii UCI C2, w których wzięli udział Polacy i Polki. Na podium elity mężczyzn stanął Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike), a wśród juniorek dwukrotnie najlepsza była Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski).

Wielu polskich zawodników i zawodniczek, rywalizujących w przełajach, wybrało w ten weekend słowackie wyścigi z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej – Grand Prix Dohnany. W zmaganiach elity z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike). Pierwszego dnia aktualny mistrz Polski uplasował się na czwartej pozycji, przegrywając jedynie z Wardem Huybsem (Baloise Trek Lions), Zdenkiem Stybarem (Quick-Step Alpha Vinyl) i Seppe Romboutsem (RB Zelbouw). Drugiego dnia wskoczył na podium, zajmując trzecią pozycję – tym razem lepsi byli od niego zwycięski Zdenek Stybar i Ward Huybs, który uplasował się na drugim miejscu. Trzeba jednak zaznaczyć, że Marek Konwa przez znaczną część wyścigu jechał na pierwszej pozycji – jak podała drużyna Polaka za pośrednictwem mediów społecznościowych, „przez pechowe zakleszczenie koła na rampie, spadł na trzecią lokatę”.

W rywalizacji elity kobiet w obu wyścigach podium prezentowało się tak samo – zwyciężała utalentowana Kristyna Zemanova (Brilon Racing Team MB), przed Pavlą Havlikovą (LAWI Junior Team) i Marthe Truyen (Crelan-Fristads). Dwukrotnie na piątej pozycji plasowała się najlepsza z Polek – Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski) – a dziewiąte miejsca zajmowała Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team).

Dodatkowo, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, najlepszą juniorką w stawce była Alicja Matuła, ścigająca się w barwach Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Polaków nie zabrakło też na starcie wyścigów juniorów – dwukrotnie na czwartej pozycji zmagania kończył Brajan Świder z Pho3nix Cycling Team. Dodatkowo, w niedzielę piąte miejsce zajął Ksawier Garnek (UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike).

Oprócz tego, dwa razy na drugiej pozycji w kategorii Masters A uplasował się Bogdan Czarnota (Pho3nix Cycling Team) – wysokie miejsca zajmował też Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski), który w sobotę stanął na najniższym stopniu podium, a niedzielny wyścig zakończył na czwartej pozycji.

Wyniki Grand Prix Dohnany 1 (15.10)
Wyniki Grand Prix Dohnany 2 (16.10)

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments